Buďte připraveni na sklizeň jahod. Mají zázračné účinky

Jahoda

Jahody, navíc známé jako královské ovoce nebo plod lásky, mají v oblibě děti i dospělí. V každém případě, kromě neuvěřitelné chuti, mají navíc další pozitivní vlastnosti! Byla by proto obrovská škoda odepřít si jejich lahodnou chuť. Existuje nekonečně mnoho způsobů, jak zacházet s jahodami. Zkrátka nepřijdou ani milovníci lehkých dezertů, osvěžujících jahodových zmrzlin či limonád, kynutých knedlíků a koláčů či bublanin. V zimních měsících si vychutnáte pečený čaj, džem nebo marmeládu.

V každém případě tepelná úprava celkově snižuje obsah zdraví prospěšných látek. Přejete-li si ochránit chuť, barvu a výhodné látky jahod? Pak jahody zmrazte.

Rozproudí trávicí systém

Stresujete se kvůli své postavě nebo se snažíte zhubnout do plavek? V tu chvíli pro vás máme skvělou zprávu! Velké množství vody, vlákniny a zanedbatelného množství cukru si jistě zaslouží zařazení do vašeho jídelníčku. Dokonce konzumací jahod, dostává naše tělo celou řadu zdraví prospěšných látek.

Rádi mlsáte? Jahody jsou to pravé

Jahody obsahují řadu vitamínů, minerálů a organických kyselin. Kromě vitamínů B a vitaminů A a E obsahují jahody velké množství vitaminu C. Jeho množství je ještě vyšší než v pomeranči! Z minerálních látek obsahují jahody vápník, síru, draslík, hořčík, železo a zinek. Účinky jahod na lidský organismus jsou mimořádně užitečné. Jejich konzumací můžete posílit svou imunitu, vyléčit chřipku nebo nachlazení a očistit své tělo. Látky v nich obsažené sníží hladinu cholesterolu, posílí srdce a cévy.

Voda a kyseliny důrazně ovlivňují vylučování. Zajišťují naše vizuální vnímání, podporují zdraví a vzhled naší pokožky a vlasů. Podle mnoha odborníků jsou navíc dokonalé jako prevence před vznikem rakoviny. Jahody jsou také známým afrodiziakem. Obsah zinku a antioxidanty u mužů zvýší hladinu testosteronu, prokrvení intimních partií a vývoj spermií.

Jahoda 2
Foto: Pixabay

Mají pozitivní účinky na omlazení našeho zevnějšku

V případě, že jste už snědli jahod hodně a lezou vám krkem, máme pro vás řadu tipů, které vylepší váš vzhled. Jen jahody rozmačkejte… Toužíte po zářivě bílém úsměvu? V tom okamžiku zkuste jahody! Jablečná kyselina obsažená v jahodách ve skutečnosti rozjasňuje zuby. Jahody stačí rozmáčknout, kartáčkem na zuby potřít a nechat působit. Rozmačkáním jahod si také připravíte masku na vlasy a pokožku. Dokonale hydratují a zmírňují procesy na zrání! Navíc nabízejí pomoc jako první pomoc při spálení od slunce.

Zdroje info: vcelarstvi-domovina.cz, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27172913/

Náhledové foto: Pixabay