Budování vztahu po narušení důvěry: tipy, jak na to

Oživení vztahu

Dlouhodobé vztahy nejsou jen o stereotypech a pohybování se v zajetých kolejích. Měla by v nich být vybudována také důvěra. Ta je ale velice křehká, a tak se může stát, že bude narušená jedním z partnerů. Problémy jsou v dlouhodobých vztazích nevyhnutelné – také v nich můžete vědomě či nevědomě partnerovi ublížit. Odpouštět není snadné, pro další trvání vztahu je ale nutné. Abyste mohli účinně obnovit svůj vztah, využijte následující tipy.

Budování vztahu poznáním sebe sama

Vztah je o dvou lidech. Měli bychom tedy respektovat a věnovat pozornost nejenom citům partnera, ale také citům svým. Často se stává, že se nemáme dostatečně rádi. Čím více času strávíme učením a porozuměním sami sobě, tím lépe se budeme moci ve vztahu vyjádřit. Někdy je zapotřebí učinit rozhodnutí, která se na první pohled zdají sobecká. Z dlouhodobého hlediska jsou ale prospěšná pro oba partnery. Sebepoznání je klíčem k úspěchu jak v osobních, tak také v pracovních vztazích.

Pár

Foto: Pixabay

Poznejte svou vášeň

Každý může vášeň chápat tak trochu jinak – pro někoho je to oddanost koníčkům, pro jiného zase práce nebo třeba milostný život. Jakmile poznáte a pochopíte svou vášeň, můžete si začít užívat život plnými doušky. To povede k tomu, že budete nabití energií a najdete způsob, jak milovat sebe i svého partnera lepším způsobem. Když se zraníme, pustíme věci, které nás dělají opravdu šťastnými. A to je škoda.

Zbavte se zášti

To, že nám bylo ublíženo, je jedna věc. Pokud jsme ale dospěli k rozhodnutí, že chceme odpustit, měli bychom se zbavit zášti vůči svému partnerovi. Odpustit mu chyby a hodit je za hlavu. Toto se řekne velice snadno, hůře se to ale dělá. Spíše než zášť si pěstujte okamžiky, v kterých svého partnera milujete. Nebo chcete neustále prožívat okamžiky, kdy jste byli naštvaní, nešťastní a nespokojení?

Zdroje info:

https://www.healthshots.com/mind/emotional-health/how-to-heal-the-emotional-damage-here-are-3-tips/

https://mantracare.org/therapy/relationship/rebuilding-love-after-emotional-damage/

Foto: Pixabay