Brífink bez otázek novinářů: Kancléř Mynář neřekl nic nového

Vratislav Mynář

Bohužel. Opět jsme se fakticky nic nedozvěděli. Konstatování několika faktů je jen dalším smutným mezníkem ve vyjadřování hradních pánů. Člověku se až zdá, že žije v nějaké velmi špatné komedii. V podstatě nás čekalo jen citování několika paragrafů ústavy, obvinění předsedy senátu z pokrytectví a nic dalšího. Smutné.

Klasický mluvčí hradu na úvod

Pouze konstatoval, že brífink bude bez jakýchkoli dotazů. Jinými slovy, nechal vyniknout jasnému faktu. Půjde o monolog hradního kancléře Mynáře. Ten spustil, byl maximálně neosobní a v podstatě řekl minimální množství nosných informací.

Kancelář prezidenta nemá na nic právo?

Tak nějak to všechno vyznělo. Mynář konstatoval, že o zdravotním stavu prezidenta může být informována jen jeho nejbližší rodina. Tak tuto skutečnost opravdu nikdo nevěděl… Samozřejmě informoval o tom, že předseda Sněmovny Vondráček byl pozván k tomu, aby byla ustanovena ustavující schůze Sněmovny plánovaná na 8. listopadu. Vyvrátil veškeré informace, které by se týkaly podvrhu s podpisem prezidenta a podobně.

Pokrytci v Senátu?

Přesně tímto slovem byl označen Miloš Vystrčil, předseda Senátu České republiky. Ten Hrad prostřednictvím dopisu vyzval, aby informoval o tom, zdali je prezident schopen vykonávat svou funkci. Samozřejmě nechtěl diagnózy ani informace o jeho zdravotním stavu.  

Nakonec pochválili lidi

Ano, nás všechny, kterým záleží na zdraví pana prezidenta. Není pochyb o tom, že na zdraví pana prezidenta záleží i politikům, kteří chtějí znát fakt, zdali dokáže zastávat svůj úřad. Nuž, uvidíme, jak se věci budou mít, nových informací jsem se ale i přes avizování brífinku nedočkali.

Zdroj info: Brífink kancléře Mynáře/ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mynar-informuje-o-stavu-prezidenta-milose-zemana-178122

Hradní kancléř Mynář: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.