Baňková masáž podporuje hubnutí! Vysvětlíme jak

Baňková masáž

Baňkování, baňková masáž nebo baňková terapie je název pro metodu, která se používá již spousty let. Tato metoda pochází z Číny. Založena je na tom, že pod baňkou vznikne podtlak, který působí na kůži (a oblast pod ní) pod baňkou. To rozproudí lymfatický systém a zlepší se také přísun živin ke tkáním. Kromě toho urychluje metoda baňkování proces hubnutí a může pomoci zmírnit vzhled celulitidy.

Baňková masáž a hubnutí

Díky baňkové terapii jsou stimulovány ty body, které vedou podél lymfatických linií. Jsou to akupresurní body, které poskytují oběhovému systému našeho těla energii potřebnou k metabolismu tělesného tuku. Týká se to také tuku, který se nachází v problémových partiích a viscerálního tuku (nacházejícího se kolem vnitřních orgánů). Lepší oběhový systém pomáhá odstranit toxiny a přebytečnou vodu z organismu. To jsou dva faktory, které přispívají k vyšší hmotnosti našeho těla.

Baňkování

Foto: Pixabay

Proti celulitidě.

Některé ženy se rozhodnou hubnout, aby vypadaly lépe a zbavily se celulitidy. Celulitida vzniká díky podkožnímu tuku, který se ukládá nerovnoměrně. Tento tuk může s postupem času ztvrdnout ve formě hrudek pod kůží. Rozmasírovat jej běžnou masáží není možné a zbavit se ho je velmi obtížné. Metoda podtlaku u baňkování vytvoří jakési sání, které způsobí to, že tuk, který se nachází v hlubší úrovni, se oddělí od vláken. Díky tomu se zkapalní a vaše tělo jej odplaví s pomocí lymfatického systému.

Za jak dlouho je možné vidět výsledky?

Pokud jdete na baňkování poprvé, můžete mít strach. Ano, pár dní bude na vašem těle vidět, že jste na baňkování byli. Po první masáži se ale budete cítit lépe. Jedno sezení stačí ke zlepšení lymfatického a krevního oběhu. Teprve po pěti až šesti masážích ale můžete dosáhnout toho, že vaše pleť bude vypadat rovnoměrněji. Po asi deseti sezeních bude vaše pokožka pevnější a došlo k odstranění odolného tuku. Výsledky budou rychlejší u lidí, kteří dbají na správnou stravu a věnují se pohybu.

Zdroj:

https://www.practo.com/healthfeed/cupping-therapy-to-loose-weight-39149/post

Foto: Pixabay