Arenbergerovo rouškobraní: Omluva za vlastní PR

Petr Arenberger

Všechny z nás samozřejmě zajímá, jak se bude situace ohledně koronaviru vyvíjet a jak dopadne léto. Vždyť se chystáme na dovolené, nebo si prostě chceme jednoduše odpočinout. Rozhodně nejlépe bez roušek a respirátorů. Ano, ochrana dýchacích cest je pro nás nesmírně důležitá, ale především v tom, abychom ji už konečně mohli odložit. I proto se vyplatí si v médiích s tímto tématem nějak výrazně nezahrávat a nezamotávat se do něj. To se ale bohužel nedaří novému ministru zdravotnictví.

Nejprve varování, poté optimistická vize

Petr Arenberger se s tím ovšem vůbec nemaže. Ve středu ve Sněmovně řekl, že v případě zlobení budou lidé v létě nosit roušky. Varování, které v podstatě jen přililo olej do ohně. Dnes, tedy ve čtvrtek se na Twitteru objevila omluva spočívající v tom, že léto by mohlo být i bez roušek venku. Tedy jakási naděje pro všechny.Proč to vlastně ministr tedy řekl?

Zviditelnění se?

Nudné konstatování faktů se už dnes příliš nenosí, a tak byl pan ministr ve středu prostě úderný s varováním. A vidíte? Každý o něm aktuálně ví? Vynikající PR, nezbude než zatleskat. Omluva už pak samozřejmě přijít mohla, nicméně byla jaksi druhořadá.

Skvělá zpráva o vakcínách

Podle ministra se do České republiky dostane od posledního dubnového týdne dostane 1179000 dávek očkovací látky Pfizer/BioNTech. Očkovat by se tedy mělo až 100 000 dávkami denně. Možná i z tohoto pohledu se zdá, že mínění ministra se změnilo pod tíhou faktu týkajících se navýšení počtu vakcín.

Popravdě řečeno, vypadá to, jako bychom my občané České republiky byli nějaké děti nebo školáci, kteří zlobí. Nejsme. Ostatně už nyní mnozí chodí po venku bez respirátorů. Když jsem relativně o samotě, proč bych si jej také měl nasazovat?

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.