AntiCovid tým: Vláda rezignovala na řešení pandemie

Počet nakažených covid-19 neutěšeně roste a vládu to asi vůbec netíží. Míní tak expertní tým koalice Spolu. Podle něho totiž nemá vláda připravená žádná opatření, kterými by sílící pandemii řešila.

Nízká proočkovanost a vláda nic neřeší

Podle AntiCovid týmu zatím nemá vláda ČR ujasněný plán ani cíl na zvládnutí pandemie, jimiž by reagovala na rostoucí počet nakažených. Současná čísla se začínají nebezpečně podobat těm z dubna. Sice je poněkud jiná situace, protože se lidé nechávají očkovat. Ale proočkovanost je stále velmi nízká na to, aby dovedla zastavit šíření koronaviru. Podle Vlastimila Válka, jenž je kandidátem TOP 09 na ministra zdravotnictví, vláda rezignovala na řízení epidemie a vypadá to, jako by chtěla budoucímu kabinetu předat zdravotnictví v nejhorším stavu.

Matka a dítě. Foto: Pixabay

Co navrhuje AntiCovid

AntiCovid tým dává přednost zkrácení karantény na pět až sedm dní, přičemž by byla zakončena PCR testem. Zvýšit by se podle něho mělo také trasování, a to na 5 000 za den na konci října tak, aby se postupně trasování rozšířilo až na 10 000 denně. Ideální je také pokračování dobrovolného testování, jež hradí pojišťovny. AntiCovid podporuje prodloužení bezinfekčnosti po prodělání covidu ze současného půl roku na rok. Pokud bude nárůst nakažených pokračovat, mělo by být lokálně zavedeno povinné testování ve firmách a školách. Pro celkový lockdownu AntiCovid není, spíše dává přednost lokálním opatřením.

Lidé chtějí žít už normálně

Počet nakažených se už přehoupl přes dva tisíce, přibývá pacientů ve vážném stavu, kteří jsou v nemocnici. Přitom se zvyšuje počet těch, kteří odmítají nosit ochranu úst, tedy roušky nebo respirátory. Je toho možné si všimnout zejména v obchodech. Ano, lidé by již chtěli žít normálně, ale čísla říkají něco jiného. Pandemie ještě za námi není.

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/podle-anticovid-tymu-neni-vlada-pripravena-na-epidemii-opozici-nedala-data/2105416

Rodina v obchodě. Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.