Alkohol na každém kroku: jak pít, ale neopít se

Pít alkohol

Na alkohol narazíte v téměř každém obchodě, restauraci a dokonce i v dětských centrech. Pokud se snažíte jej omezovat, může to být obtížné. Existují ale triky, které vám v tom mohou pomoci. A nespočívají v tom, abyste se vyhýbali místu, kde vás to ponouká k pití. Tento trik totiž může fungovat, ale staví vás do izolace, což vám nemusí přinášet spokojenost. Můžete se rozhodnout chodit na takové akce méně často.

Tři triky, jak vypít méně

Jednou z velmi úspěšných strategií je zvolit následující trojici:

  1. Nahraďte alkoholické nápoje jejich nealkoholickými alternativami. Věděli jste, že kromě nealko piva existuje též nealkoholické víno? Na trhu jsou dostupné alternativy tvrdého alkoholu, jako je vodka a další.
  2. Místo koktejlu či panáku nízkoalkoholický nápoj. Například pivo je lepší variantou, než si dát míchaný drink. Též můžete zvážit alternativu, že budete střídat alkoholický nápoj s tím nealkoholickým. Tudíž vypijete stejné množství drinků alko i nealko a ve výsledku tak za jeden večer spotřebujete pouze polovinu alkoholu, než jste zvyklí.
  3. Řekněte si o pomoc kamarádovi. Obraťte se na něj s tím, že chcete snížit množství vypitého alkoholu. V případě, že začnete pít příliš mnoho, tak vás na to může upozornit, aniž byste se na něj naštvali.
Alkohol
Foto: Pexels

Alkohol má menší sílu, když jste najedení

Alkohol se do lidského těla dostává přes žaludek. Pokud je prázdný, dostane se alkohol rychleji do krevního oběhu. Proto je dobrý nápad jíst před nebo během pití. Vyzkoušet můžete také jiné tipy, jako je nemíchání alkoholu se sladkými nápoji. Nevhodné je jíst příliš slaná jídla, jako jsou chipsy nebo hranolky. Ty totiž mohou vyvolat pocit žízně – a o to více vypijete.

Počítejte si své nápoje

Stanovte si limit, kolik toho můžete maximálně vypít, a toho se držte. Nesnažte se dopíjet své nápoje spolu s ostatními. A pamatujte si, že vypít stejné množství alkoholu za dvě hodiny nebo za čtyři je rozdíl. Tomu, kdo pije rychleji, hrozí větší pravděpodobnost předávkování. A samozřejmě se vyhýbejte klasickým hospodským hrám o panáky.

Zdroje info:

https://www.cnbc.com/2023/11/19/ex-bartender-how-to-cut-down-on-drinking-but-still-have-a-social-life.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3307043/

Foto: Pexels