Zvětšení prsou vlastním tukem jako přirozená alternativa umělých implantátů, aneb jak si vylepšit nízké sebevědomí

Zvětšení prsou vlastním tukem je zákrok, který ocení zejména dámy, jež nechtějí mít v těle cizí tělesa ve formě implantátů, ale zároveň touží po plném dekoltu. Jak taková operace vypadá a co vše obnáší příprava na ni i následná pooperační péče? Je zákrok bezpečný a výsledek efektivní? Odpovědi na tyto otázky najdete v našem článku. Pokud patříte k ženám, které preferují přirozený vzhled a rády byste získaly kypřejší tvary, pak si nenechte ujít následující řádky.

Zvětšení prsou vlastním tukem a jeho hlavní výhody

Tím největším přínosem pro vás je samozřejmě větší a symetrické poprsí, které může být lékem na nízké sebevědomí a zaručeně potěší nejen vás ale také vaši drahou polovičku. Oproti silikonovým implantátům má však tento zákrok ještě další výhody. Pojďte se na ně společně s námi podívat:

  • Odstranění tuku v problematických partiích.
  • Přirozený vzhled a žádná cizí tělesa v těle.
  • Prakticky žádné jizvy.
  • Velice nízká pravděpodobnost výskytu komplikací.

Je však nutné zmínit také několik nevýhod, které s sebou tento druh operace nese. Je to například fakt, že velmi štíhlé ženy jej prakticky podstoupit nemohou, jelikož pro jeho provedení je nutné odebrat alespoň 600 ml tukové tkáně z vybrané oblasti. Dalším mínusem bývá dlouhé trvání operace. Nicméně vzhledem k tomu, že během zákroku budete stejně v celkové anestezii, může vám tato nevýhoda být v podstatě jedno.

Co vás čeká, než ulehnete na lůžko

Na začátku všeho je vstupní prohlídka a konzultace s ošetřujícím lékařem. Ten musí zhodnotit, zda jste pro operaci vhodnou kandidátkou. Probere s vámi rodinnou anamnézu a zdravotní stav, vyslechne si vaše potřeby a přání, a poté vás prohlédne. Budete muset také podstoupit některá nezbytná vyšetření, jako jsou EKG a sedimentace moči a krve. Společně se poté domluvíte, ze kterých partií bude odebrána tkáň, která se následně vpraví do prsou. Dozvíte se podrobnosti o zákroku a stanoví se termín, kdy jej podstoupíte.

Přibližně jeden týden před zákrokem je potřeba přestat brát některé léky. Budete to muset tyto dny vydržet například bez ibuprofenu, nalgesinu, či léčiv jež obsahují kyselinu acetylsalicylovou, jako je třeba aspirin. Tato léčiva totiž ovlivňují srážlivost krve, což by mohlo vést k silnějšímu krvácení během operace.

Průběh zákroku a pooperační péče

V den zákroku vás sestřička připraví pro operační sál, kde budete úplně nebo částečně uspáni. Máte na výběr, zda chcete podstoupit celkovou anestezii nebo tzv. analgosedaci. V obou případech jde o naprosto bezbolestný zákrok , takže se nemusíte ničeho obávat. Nejprve se provede liposukce vybrané partie. Tuk je možné odebrat z oblasti břicha, boků, stehen nebo hýždí. Jakmile je odebráno požadované množství, dojde k jeho očištění. Následně je aplikován do částí nad a pod prsní žlázou, kde jsou vytvořeny bodové vstupy.

Operace trvá zhruba 2 hodiny. Po propuštění z kliniky musíte dodržovat po několik dní klidový režim, aby se prsní svaly nenamáhaly. Podprsenku na nějaký čas uložte do skříně, nebudete ji potřebovat. Místo, kde byla provedena liposukce, je dobré fixovat speciálním stahovacím prádlem, které vám doporučí lékař.

Jaké výsledky očekávat?

Zvětšení prsou tukovou tkání není tak markantní, jako je tomu v případě silikonových implantátů. U těch si totiž můžete velikost zvolit a pokud to odsouhlasí lékař, který nejprve posoudí vaši tělesnou konstituci, je možné získat prsa o několik čísel větší. V případě aplikace vlastního tuku dochází obvykle k nárůstu o jednu velikost, jelikož část aplikované tkáně se postupně vstřebá. I to je ale perfektní výsledek! Kromě toho, že budete nosit o číslo větší podprsenku, bude váš dekolt vypadat zcela přirozeně.

Tak jste došli na konec článku! Teď už máte všechny potřebné informace ohledně zvětšení poprsí vlastním tukem. Zjistili jste, že tato operace je zcela bezbolestná a předchází jí podrobná konzultace s lékařem a několik nezbytných vyšetření. Dozvěděli jste se také, jaké jsou hlavní výhody autoaugmentace oproti použití implantátů, a už víte, co od takového zákroku čekat.

A co si o tomto způsobu úpravy dekoltu myslíte vy? Přijde vám to jako skvělé řešení, jak získat větší ňadra, nebo je to pro vás něco zcela nepřijatelného a necháváte raději vše na přírodě? Sdílejte s námi vaše dojmy v komentářích, jsme na ně moc zvědaví!

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.