Změna roušek ve školách: Babiš ji slíbil

Škola

Je teplo a nošení roušek představuje pro děti problém. S tímto přišel premiér Andrej Babiš ve své pravidelné relaci Čau lidi. Je super, že konečně něco takového přislíbil. Jde ovšem pouze zase jen o slib, kterým se člověk nezarmoutí. Vždyť horko už je nějaký pátek a vzhledem k neustálému testování a očkování učitelů roušky nic moc neřeší. Přesto by mělo dojít k pozitivnímu posunu až nyní.

Adame, zařiď to?

Možná přijde i tato informace. Pravda je taková, že když premiér něco řekl a hovořil o tom, že se bude věc prodiskutovávat, náhodou bylo všechno tak, jak říkal. Aktuálně žáci sice roušky mají, nicméně velmi často je nosí ledabyle a poslouchají výtky učitelů, kteří se logicky musejí soustředit na tuto záležitost často na úkor výkladu učiva. Tak snad to přes pana ministra projde.

O učitelích se nehovořilo

A co pedagogové? Budou muset také nosit roušky dál, nebo se jich zbaví. Většina z nich už prošla očkováním. Ti, kteří nikoli, se nadále testují. Vše je tedy pokryto tak, jak by mělo být. Tak uvidíme.

Navýšení hromadných akcí a zrychlení očkování

I tato témata padla. Hromadných akcí by se podle nového mělo účastnit až 1000 lidí uvnitř. Venku půjde o 2000 lidí. Zároveň se premiér také nezapomněl pochlubit rychlostí vakcinace. Kompletně bylo vyočkováno 5 825 007 dávek. Padl i denní rekord 113 542 naočkovaných. To už je vcelku pozitivní zpráva. 

Zdroje info: Facebook Andreje Babiše
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rousky-ve-skolach-babis-cau-lidi-testovani-pocet-lidi-na-hromadnych-akcich.A210606_173029_domaci_kop

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.