Zažeňte deprese a bolesti hlavy aromaterapií

Aromaterapie

Jste příznivci léčby na bázi vůní? Pak vám doporučujeme, abyste do své sbírky vonných přípravků zařadili mátu, která léčí bolesti hlavy, nebo citronelu, která snižuje horečku. Neopomíjejte ani limetku, protože zmírňuje pocuchané nervy! Nastal nejvyšší čas vyčistit aromalampu a nakoupit velkou zásobu vonných olejů, nemyslíte?

1. Při bolestech hlavy zvolte mátu

Trpíte bolestmi hlavy? Pokud ano, nejspíš polykáte tabletku za tabletkou. Ale tento postup není správný. Zkuste raději využít esenciální mátu. Její inhalace tlumí bolesti hlavy a respirační problémy.

Máta
Foto: Pixabay

2. Máte horečku? Sáhněte po citronele

Nevíte, co si představit pod pojmem citronela? Je to tráva vypěstovaná v asijských zemích, z níž se destilací získává základní olej. Jak říká název, voní částečně jako citron, ale poněkud sladčeji. A protože závěr roku je provázen infekcemi, které jsou doprovázeny vysokými teplotami, stojí za to mít tohoto malého pomocníka po ruce. Léčitelé jsou přesvědčeni, že vdechování vůně citronely urychluje pokles tělesné teploty, protože významně přispívá k tvorbě potu.

3. Limetka zmírňuje pocuchané nervy

Jste věčně pod tlakem, a v práci po vás jde šéf a v domácnosti se vám nedaří? Tím spíš si můžete co nejdříve v obchodě koupit tekutou limetku. Dokáže udržet hladinu tlaku na uzdě! Ale budete ho zbožňovat i z jiného důvodu. Tento olej je jednoznačně antibakteriální, takže čistí vzduch ve vaší domácnosti a zároveň se zbavujete nejrůznějších bakterií a škodlivých zárodků. A to je výhodné!

4. YLANG-YLANG proti únavě

Ylang-ylang působí jako povzbuzovač energie s okamžitým účinkem. I za nejkritičtější doby totiž zažene únavu a zbaví vás pocitu naprostého vyčerpání. Je nepostradatelný pro své běžné posilující, harmonizující a psychiku povzbuzující vlastnosti! V každém případě nelze popřít, že snižuje příznaky premenstruační poruchy a usměrňuje menstruaci.

Difuzér
Foto: Pixabay

Aby toho nebylo málo, povzbuzuje vývoj vlasových folikulů, předchází tvorbě lupů a vypadávání, dodává vlasům jiskru a prokazatelně zlepšuje kvalitu hřívy, která je namáhána nízkými venkovními teplotami. Přidejte si k mycímu prostředku při každém mytí malé množství oleje, nebudete litovat!

Zdroj info: pilulka.cz, grizly.cz

Náhledové foto: Pixabay