Covid 19

Zaručeně nejhorší rady, jak se chránit před covidem

Druhá vlna koronavirové pandemie je, zdá se, na vrcholu, potažmo se k němu blíží. Jak u nás, tak i v mnohých zahraničních zemích. Mnozí lidé se upínají k vakcíně, která by mohla fungovat. Jiní samotný covid-19 podceňují a většina z nás se naštěstí chrání, a to tak, že nikam nevycházíme a když už, tak se chráníme třeba pravidlem třech R, tedy ruce, rozestupy a roušky. Tak jako tak panují okolo onemocnění covid-19 mnohé mýty a polopravdy. Někdy vykouzlí až sarkastický úsměv. My se na některé podíváme podrobněji. Konkrétně na ty nejhorší a nejabsurdnější.

Viru vadí sluneční záření

Velmi kontroverzní tvrzení. Bylo dokázáno, že sluníčko je vhodné proto, že se člověku dostává vitamínu D, který může před nákazou chránit. To je ale všechno. Solárko určitě ve zvýšeném množství nepomůže, a když už budete nakažení, sluněním se nevyléčíte.

Vitamin D: Zdroj obrázku Heureka.cz

Dezinfekce se dá i pít a aplikovat jinak

Ne, rozhodně nic takového nikdy nezkoušejte. I když prezident Trump v minulosti prohlásil cokoli včetně toho, že nitrožilní aplikace pomáhá. Už jen představa, že si někdo píchá dezinfekci, je fakticky vražedná.  

Dezinfekce: Zdroj obrázku Heureka.cz

Na Moravě stačí slivovice

Jak ostatně na všechno. Prevence slivovicí je velmi populární, nicméně na koronavirus nepůsobí. Dezinfekční prostředky jsou na bázi alkoholu, často isopropylu. Užívají se ale zevnějšku, nikoli zevnitř. Dokonce se našli i aktivisté, kteří pili kravskou moč. Pití organizoval konkrétně aktivista Narayan Chatterje. Byl zatčen a uvězněn. Není divu…

Pálivé papriky, česnek a cibule

Cibule a česnek jednoznačně patří do zdravého jídelníčku. Obsahují pro lidské tělo spousty prospěšných látek. Koronavirus ale zřejmě zastavit nedokážou. To samé platí i o ostrých papričkách. Dokonce to nezvládne ani Carolina Reaper či jiné velmi silně pálivé papričky mající miliony Scovilleho jednotek.

Chilli

Chilli papričky: Zdroj obrázku: Pixabay.com

Antibiotika nejsou všemocná

Spousta lidí si stále myslí, že antibiotika zvládnou všechno. Nikoli. proti koronaviru jsou neúčinná. Nějakého účinku lze možná dosáhnout s některými antivirotiky.

Tak jako tak nám nezbude než dodržovat karanténní opatření a dezinfikovat.

Covid-19: Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *