Vrásky

Za které vrásky nemůže věk? A co proti nim?

Vrásky se nejčastěji tvoří v závislosti na věk. S přibývajícím věkem kůže ochabuje a na vašem obličeji se mohou objevovat právě tyto nedokonalosti – vrásky. Některé však nejsou způsobeny jen věkem. Může za ně někdy i něco jiného. Čemu se tedy vyvarovat, abychom si zbytečně vrásek nepřidávali? Poradíme!

Nečisté ovzduší

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale ovzduší a životní prostředí kolem vás hraje velkou roli, co se vaší pleti týká. Jde o faktor, který přispívá k poškozování pleti. Činí tak prostřednictvím volných radikálů. Dle studie z roku 2010, ženy v městech mají více vrásek než jejich kolegyně na venkově. Toto znečistěné ovzduší může vytvářet na vaší pleti jemné i hluboké vrásky. Také může vytvářet nepříjemné skvrny na obličeji typické pro velmi staré lidi. Bojovat proti tomuto faktoru lze pravidelným čistěním vaší pokožky a hydratací Určitě nebude na škodu také používání fotoprotekce. Pokud opravdu nemusíte nebo nechcete, tak se také vyhýbejte zakouřenému prostředí. ¨

Nevyspání

Dalším rizikem pro váš obličej může být nevyspání. Obecně kvalitní a dlouhý spánek je předpokladem pro duševní i fyzickou pohodu vašeho těla. Může do jisté míry ochránit před srdečními onemocněními nebo Alzheimerovou chorobou. Kvalitní a dostatečný spánek však také může vaši pleť uchovat delší dobu bez vrásek. Nedostatek spánku totiž přispívá k jejich vzniku. Přirozené pH pokožky se totiž s nedostatkem spánku mění a snižuje se tím i schopnost buněk udržovat v sobě vodu. Navíc během spánku tyto buňky vyplavují toxiny z těla. Ideálně je tedy dodržovat správnou spánkovou hygienu. Pro zmírnění výskytu vrásek tak dodržujte asi 6 až 8 hodin spánku za noc.

Stres

Tato věc vás jistě již napadla. Pokud se stresujete, vrásky přibývají. Pro mnohé jasná rovnice. Fyzický vzhled vaší pleti je velmi ovlivněn i vaší psychickou a mírou zvládání stresu. Stres totiž zvyšuje hladinu kortizolu. Pleť tak snižuje svou schopnost udržet v sobě vlhkost. Také se při stresu zvyšuje hladina cukru v krvi. To zase způsobí, že se poškozují kolagen a elastinová vlákna v kůži. Není tedy náhodou, že právě tyto struktury zabraňují vzniku vrásek. Snížení vlhkosti a poškození kolagenu a elastinu v kůže tedy jasně vedou k zvýšení výskytu vrásek na obličeji. Existuje však mnoho metod, jaks i od stresu odpočinout. Například různé meditační techniky nebo pravidelný pohyb v přírodě a procházky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *