Vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů u žen: příčiny mohou být různé

Vypadávání vlasů je v určité míře běžné pro každého – muže i ženy. Vlasy i jejich kořínky mají vlastní životnost, a pokud již dospěly do určité fáze, prostě vypadnou. Někdy ale mohou vlasy vypadávat ve větší míře a tedy předčasně. Tento problém může mít spoustu různých příčin – a také spoustu různých způsobů, jak je vyřešit. Někdy pomůže změnit svůj životní styl – jíst zdravou stravu, začít s pohybem, používat přírodní kosmetiku a podobně.

Hormony a růst vlasů

Pokud hormony fungují jinak, než by měly, může se to projevovat vznikem akné, nadváhou, ale také nadměrným vypadáváním vlasům. U žen je na vině estrogen, který má prodloužit fázi růstu vlasů – testosteron má naopak funkci opačnou. K přebytku mužského pohlavního hormonu v těle ženy může dojít například při zažívání dlouhodobého stresu. U žen je taktéž velmi častým problémem nedostatek železa. Právě tento minerál je důležitý k podpoře růstu vlasů, protože pomáhá vytvářet keratinový protein – a ten je obsažen ve struktuře vlasů.

Vypadávání vlasů

Foto: Pixabay

Nedostatek vitaminu B12

Další možnou příčinou nadměrného vypadávání vlasů může být nedostatek vitamínu B12. To, že ho nemáte dostatek, poznáte taktéž podle toho, že jste nadměrně unavení i přesto, že jste v noci spali aspoň 8 hodin. Vitamín B12 bývá problémem zejména u veganů a vegetariánů, protože se nachází právě v živočišných produktech.

Rychlé hubnutí

Která žena je spokojena se svou váhou? Některé z nás drží dietu po celý život. Pokud začnete držet drastickou dietu, snížíte nejen příjem kalorií, ale také důležitých živin, které vaše tělo projevuje. Může se to projevovat různými způsoby – například únavou, matnou pokožkou, nezdravým vzhledem, ale také vypadáváním vlasů. Zdravá dieta není taková, která vám slibuje rychlý úbytek na váze. Obvykle je reálné (závisí ale na vaší výchozí váze) zhubnout tak 2 kg za měsíc. Vyšší váhový úbytek už může představovat problém.

Stáří

Toto slovo nerada slyší každá žena. Bohužel, jakmile se začne blížit menopauza, dochází ke snížení produkce estrogenu. A jak jsme již uvedli výše, tento hormon je zodpovědný také za růst vlasů. Ženy v menopauze mohou užívat speciální vitamínové doplňky stravy, které jim pomohou projít si tímto obdobím lépe a bez nadměrné ztráty vlasů.

Zdroj: https://rsute.ru/967839-kakie-problemy-so-zdorovem-privodyat-k-vypadeniyu-volos.html

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *