V bezpečí v karanténě: pomůže vám virtuální asistent

Karanténa

Zůstali jste tak jako většina lidstva doma, odříznutí od lidské společnosti, služeb i všeho, na co jste ve svém každodenním životě zvyklí? Pandemie i omezení pohybu osob už nějakou dobu trvají a ještě chvíli trvat budou. Takže je na čase přestat vzdychat a najít způsob, jak to zvládnout. Užitečným nástrojem pro vás může být i virtuální asistent. Co to znamená a jak to funguje?

Virtuální asistent pomáhá v práci i v osobním životě

V okamžiku, kdy se celý život planety přesouvá z kanceláří, ulic, restaurací a sportovišť do online světa, je tu jeden chlapík, který s tím má zkušenosti už řadu let: virtuální asistent. Delegovat na něho můžete jednoduché i složité úkoly všeho druhu a nechat si pomoci v podnikání i ve svém soukromém životě. Sami přitom nemusíte vystrčit ze dveří ani nos a zůstanete proto po celou dobu v bezpečí. Zadání úkolů probíhá online, stačí vám jedna zpráva na Facebooku, e-mail, sms nebo můžete zavolat, jestli je to pro vás jednodušší. Jakmile potvrdíte cenu, všechno se dá do pohybu.

Koupit paralen nebo zajet s autem do servisu

Přirozená doména virtuálního asistenta je online svět a svět telefonů. Pokud ale bydlíte v Praze, virtuální asistent za vás může vyrazit i do terénu. Kurýrní služby přitom zvládne v široké paletě – bez nutnosti platit předem pro vás sežene léky nebo jiné zboží, s vaším autem může vyrazit do servisu, zařídí něco na úřadě atp. Virtuální asistent je odborník, má dobrou roušku i jednorázové rukavice a vládní nařízení mu umožňuje vykonávat jeho práci. Takže se o něho nemusíte v žádném ohledu bát.

KaranténaKaranténa: Zdroj obrázku UnSplash.com

Virtuální asistent, rešerše, dodavatelé, e-maily a telefony

Kromě toho se ve svém osobním životě můžete na virtuálního asistenta spolehnout i s řadou standardních úkolů: sežene vám elektrikáře, zámečníka, plynaře nebo jiného dodavatele podle potřeby. Zvedne vaše telefony a vyřídí e-maily. Vyhledá a ověří informace, které potřebujete. Pokud vám zůstaly doma děti a vy jste se znovu stali rodiči na plný úvazek, každá pomoc se vám určitě bude hodit. Zatímco budete svoji dceru doučovat matematiku, můžete se spolehnout na to, že vaše úkoly nezůstanou stát.

Zachraňte své podnikání v pandemii díky virtuálním odborníkům

A pokud vlastníte svůj podnik a pandemie s ním zamávala, můžete se zamyslet nad možností, jak pomoci virtuálního asistenta podpořit svoje podnikání. Vedle klasického tajemníka / sekretářky totiž najdete i řadu virtuálních odborníků, kteří mohou zastat práci ve vašem podniku – zákaznický servis, sales, marketing. Díky tomu z bezpečí své karantény budete řídit svůj podnik a místo fixních nákladů na zaměstnance vám zůstanou jenom ty variabilní, s jejichž pomoci budete snadno čelit obtížně předvídatelné situaci.

Karanténa: Zdroj náhledového obrázku UnSplash.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.