Trpíte problémy s pokožkou? Máme pro vás řešení

Akné

Prý že jsou esenciální oleje skvělé pouze pro léčbu na bázi aromalampy? V žádném případě. Mohou být také použity pro zkrášlovací účely! Konkrétně tea tree bojuje proti pupínkům, celulitidě a zpomaluje růst vašich vlasů!

Tea tree olej

Tento vychvalovaný zázrak se získává z kmenů stromu kajeputu, který roste v Austrálii. Prvním člověkem, který z tohoto stromu extrahoval olej, hovorově známý jako tea tree oil, byl kolem roku 1925 odborník na léčiva Arthur R. Penfold.

Ať už je to jakkoli, jeho užitečné vlastnosti byly známy už dlouho předtím – australské kmeny je používaly při různých bolestech, ranách a mělkých poraněních. V dnešní době je olej vnímán nikoli jako lék, ale jako účinný dezinfekční prostředek, univerzální čisticí prostředek.

Dejte sbohem akné

Antibakteriální, čisticí a antivirové látky dělají z výše zmíněného tekutého pokladu mimořádného společníka. Předchází šíření infekce, urychluje hojení vznikajících pupínků a kontroluje tvorbu kožního mazu. Smíchejte pět kapek oleje se dvěma lžičkami medu. Naneste směs na obličej a nechte ji působit asi pět minut, poté vše smyjte.

Zatočte s lupy

Vlasy
Foto: Pixabay

Určitě se shodneme na tom, že lupy nejsou vítanou stylovou ozdobou. Proč se nám vlastně tvoří? Připouští se, že za jejich vznikem stojí chemické látky ve vlasových přípravcích, alergenech, ze znečištěného ovzduší, hyperaktivní mazové orgány na pokožce hlavy nebo velký stres. Ale ať už je pachatel jakýkoliv, dříve zmíněný esenciální zachránce je připraven zasáhnout.

Jednotlivci, kteří běžně vyhledávají tea tree oleje, ho přidávají po kapkách do svého oblíbeného šampónu a zpozorovali pozoruhodný pokles v rámci výskytu šupinek. A pozor, k tomu prý dochází až po čtyřech týdnech! Měli bychom zdůraznit, že tento voňavý přípravek navíc urychluje růst, je prevencí proti vypadávání, dodává jiskru a celkově obecně zlepšuje kvalitu vlasů.

Vyhrajte boj s celulitidou

Celulitida
Foto: Pixabay

 

Rozpráší vaši tzv. pomerančovou kůži, která je všechno, jen ne svůdná. Předností oleje jsou protizánětlivé účinky. Proto je v rámci boje proti celulitidě tak výhodný! Jak ji léčit? Je to jednoduché, poctivě namočte kousek čistého hadříku do vody a naneste na něj tři kapky. Poté krouživými pohyby přejíždějte po postižených místech alespoň pět minut. V případě, že máte citlivou pokožku, budete muset po tomto ošetření kůži osprchovat, abyste předešli podráždění pleti.

Zdroje info: everydayhealth.com, femina.cz

Náhledové foto: Pixabay