Spodní prádlo přes noc: žádné zdravotní problémy tím neriskujete

Spánek

Spodní prádlo je nedílnou součástí šatníku každého člověka. Zatímco se shodneme na tom, že nosit spodní prádlo přes den, je zcela normální, názory ohledně nočního nošení se mohou lišit. Někdo si neumí představit, že by strávil noc v nepohodlí, které mu prádlo způsobuje, zatímco jiní mají problém spát „odhalení“. Správná odpověď záleží na preferencích každé osoby. Pokud se rozhodnete spát ve spodním prádle, mělo by být volnější a prodyšné.

Možná zdravotní rizika

Nošení spodního prádla přes noc může způsobit problémy zejména pro ženy. Kvůli tomu, že dochází ke snížené cirkulaci vzduchu, existuje podezření, že ženy, které nosí spodní prádlo přes noc, mohou více trpět na vaginální infekce, jako jsou kvasinkové infekce. Navíc může dojít k podráždění pokožky a zvýšení vaginálního zápachu. Na druhou stranu nošení prodyšného bavlněného spodního prádla volného střihu přes noc může tato rizika eliminovat. Na noc tedy vynechejte krajky, nylon či tanga.

Spodní prádlo
Foto: Unsplash

Spodní prádlo měňte denně

Ačkoli se jedná o samozřejmost, o které se všeobecně ví, stále ještě se najdou lidé, kteří nosí spodní prádlo několik dní po sobě. Když už spodní prádlo perete, měli byste jej nechat sušit volně, protože sušení v sušičce může způsobit jeho sražení. Při praní samotném se vzdejte vonných pracích prostředků. Mohou totiž obsahovat umělé vonné látky, které zvyšují pravděpodobnost vzniku vyrážek a alergických reakcí.

Příliš těsné spodní prádlo

Těsné spodní prádlo sice může vypadat sexy, ale není tím nejlepším pro vaše zdraví. Kromě toho, že tlačí na intimní partie, které jsou pak náchylnější na podráždění či různé infekce (včetně infekcí močových cest), navíc může způsobit značné nepohodlí. Nevypadá dobře, když si v průběhu dne neustále upravujete spodní prádlo, aby se nezařezávalo nebo neškrtilo. Navíc může bránit při pohybu, což je například při cvičení velmi nepříjemné. Každé prádlo, po kterém vám na kůži zůstávají vyrýsované švy, není vhodné. V současné době jsou na trhu i bezešvé kousky, které stojí za vyzkoušení.

Krajka jako dělaná pro růst bakterií

Krajky jsou sexy. Bohužel je většina krajkového prádla vyrobena ze syntetického materiálu, který nepropouští vzduch. Pot, který se na něm zachytí, je skvělým místem pro množení bakterií. Díky krajkovému prádlu si tak můžete zadělat na nepříjemné intimní infekce. Některé krajky jsou natolik tvrdé, že mohou podráždit i kůži. Pokud chcete krajku, osahejte si materiál a zvolte to, které má v oblasti rozkroku bavlněnou podšívku.

Tvarovací spodní prádlo jen krátkodobě

Nepěkné záhyby na břiše nebo přetékající faldíky může vyhladit tvarující spodní prádlo. Protože vyvíjí tlak na břicho i podbřišek, může způsobit nepříjemné bolesti. Na spaní rozhodně není vhodné, může způsobit bolesti břicha a nevolnosti. Nechte si proto tvarovací prádlo jen na speciální příležitosti. Jakmile se vrátíte domů, svlečte je.

Zdroje info:

https://www.livescience.com/54556-wearing-underwear-to-bed-health.html

https://5mindlazdrowia.pl/8-bledow-zwiazanych-z-noszeniem-bielizny-ktore-popelnia-wielu-ludzi-na-calym-swiecie/

Foto: Unsplash