Mytí rukou

Spaní s mazlíčky, nadměrné mytí a další hygienické zlozvyky

Termín hygiena je dnes skloňován mnohem více než kdy jindy. Divit se tomuto faktu nelze. Koronavirus stále číhá za každým rohem. Přesto ale pěstujeme zlozvyky, které nám mohou dopomoct nejen. K němu, ale i k mnoha jiným nepříjemným a závažným onemocněním. My se na některé takovéto zlozvyky podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Přehánění to se sprchováním

Ne, rozhodně nemusíte ulehat zpocení. Pokud budete trávit ve sprše nekonečnou porci času, setkáte se jednak s neskutečně vysokým účtem za vodné a stočné a jednak také se zdravotními obtížemi. Vědci z Kolumbijské univerzity zjistili, v důsledku nadměrného mytí dochází k přesoušení kůže. ta je pak náchylnější k případné infekci. Sprchovat se je optimální jednou denně, a to po dobu 5 až 10 minut. Voda má být vlažná a k mytí je vhodné využívat houbu.

Zvířecí láska se svrabem

Máte rádi svého domácího mazlíčka a nedokážete si představit, že by neležel s vámi ve vaší posteli? Ze zdravotního pohledu nic moc dobrý nápad. Vždyť ve zvířecí srsti se nachází spousta nejrůznějších roztočů, či bakterií, které přenášejí mnohá onemocnění typu toxokarózy, svrabu či leptospirózy. Jinak zvířata mají poněkud lehčí spánek a mohou vás v noci budit.

Kočka v posteli

Kočka v posteli: Zdroj obrázku Pixabay.com

Mytí rukou až po použití WC

Jasně, samozřejmost. Zapotřebí je ale také říct, že mnohem důležitější by bylo mytí rukou i pře toaletou. Na prstech máme totiž zpravidla spousty bakterií, jež se mohou dostat na intimní místa. Potřebujete rychle na záchod a na mytí rukou nemáte čas? Použijte alespoň dezinfekční ubrousky. Určitě nezapomeňte na sundání veškerých šperků. I na nich ulpívají bakterie.

Splachování bříškem prstů

Splachujete klasicky tak, že prostě zmáčknete prstem splachovací tlačítko? I tuto činnost se vyplatí řešit jinak. Optimálně kloubem ruky. ta se k manipulaci s různými věcmi používá mnohem méně a jen tek nehrozí, byste samo sebe ohrozili nějakými bakteriemi. Těch je na tlačítku spousta.

 Mytí rukou: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *