Smoothie

Skvělé smoothie pro vaše zdraví

O faktu, že základem hubnutí a zdravého životního stylu je kvalitní strava, není vůbec pochyb. Zapomínat bychom neměli ani na vynikající nápoje, které na jedné straně dokážou dát našemu tělu dostatečné množství energie a na straně druhé nebudou obsahovat obrovské množství jednoduchých cukrů. Výbornou volbou je v tomto ohledu smoothie, které si vyrobíte přesně podle vašich představ dle vámi zvolených surovin. Že nevíte, co je smoothie? Nevadí, vše okolo tohoto kouzelného nápoje se dozvíte v následujících řádcích.

Smoothie se představuje

Smoothie představuje mixovaný nápoj, jehož základem je čerstvé ovoce či zelenina. Někdy se také vyrábí i z ořechů a jiných plodu tvrdšího charakteru. Mnohdy se do smoothie dávají také mléko a jogurty, které mu dají zcela odlišný charakter. Pokud patříte mezi milovníky fitness a posilování, pak budete pravděpodobně vybírat variantu s práškovým whey proteinem, popřípadě s kreatinem. Do koktejlů je ale možná dát klidně i kustovnici čínskou, semínka slunečnice anebo konopný protein a další látky.

jak-pripravit-smoothie

Nápoj s tradicí

Samotné smoothie není žádnou novinkou. Nápoj má svůj původ v USA, kde se začal objevovat v obchodech se zdravou výživou již ve 30. letech minulého století.  Postupně se začaly objevovat také skvělé recepty v kuchařkách, které byly určeny pro speciální mixér Waring Blendor. V 70. letech došlo k otevření řetězce Smoothie King, který slávu těchto nápojů ještě zvýraznil. Smoothie si můžete připravit pohodlně i doba ve variantě, která vám bude vyhovovat.

Pozitivní účinky na lidské tělo

Skvělé je u tohoto nápoje především to, že má prokazatelné pozitivní účinky na lidský organismus. V čem tedy vlastně smoothie vynikají?

-          dokáže skvěle zvýšit přísun energie

-          reguluje tělesnou hmotnost

-          detoxikuje organismus

-          plnohodnotně nahradí nezdravé svačiny

-          zajistí přísun vlákniny

-          zlepší kvalitu pokožky

-          vyberete si jakékoli smoothie recepty

-          pochutnáte si na něm

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *