Skutečně životaschopné čaje na křečové žíly. Zbavte se jich bez operace

Nohy

Křečové žíly trápí obrovskou část populace. Častěji jimi trpí ženy, ale mají vliv i na muže. Křečové žíly jsou estetickou záležitostí, která představuje riziko pro zdraví. Vyzkoušejte čaje na křečové žíly.

Křečové žíly neboli varixy jsou rozšířené žíly, které jsou různě ohnuté, vyboulené a rozšířené. Projevují se bolestmi, třesem v nohou, slabostí a tíhou dolních končetin, protože krevní proud působí proti gravitaci.

Krev putuje tělem

Krev putuje tělem k srdci. Pokud je žíla oslabená, její přepážky se uvolní, vzdálenost napříč žíly se prodlouží, chlopně přestanou doléhat a nebrání zpětnému toku krve. Žilní stěny tvoří výklenky, ve kterých se krev shromažďuje a nedostává se do oběhového systému. Dochází k zánětům, bércovým vředům a v případě, že se žíla ucpe, k trombóze.

Co způsobuje křečové žíly

Příčinami křečových žil jsou především dědičnost, způsob života, nadváha a druh činnosti, zejména dlouhé stání a sezení. Další možností je těhotenství a menopauza, při kterých dochází k mechanickému útlaku pánevních žil a hormonálním změnám. Nebezpečí představují také vrozené poškození hlubokého žilního systému, operace a úrazy, při nichž hrozí záněty. Důvodem je také s věkem související snižující se elasticita žil.

Čaje

Pohankový čaj

  • Pohanka obsahuje rutin, který podporuje žilní systém. Dejte si ji v rámci kaše nebo přílohy. Na čaj vezměte 1 lžíci lámanky pohanky, zalijte 3 dl vroucí vody, louhujte 20 minut, sceďte a pijte 6 měsíců.

Kaštanový čaj

  • 5 g rozemletých kaštanů pokrytých vařící vodou vařte 10 minut, sceďte a pijte nejméně 2 týdny. Kaštany mají silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.

Čaj z domácí směsi

  • 1 polévková lžíce pampeliškových listů
  • 1 polévková lžíce řebříčku
  • 1 polévková lžíce slézu
  • 3 dl bublinkové vody
  • Bylinky spaříme v nádobě s vroucí vodou a necháme 10 minut louhovat pod pokličkou, scedíme a pijeme během dne po dobu 6 týdnů.
Zázvorový čaj
Foto: Pixabay

Jak léčit křečové žíly

Podporujte zdravý způsob života, cvičení a jídelníček. Při křečových žilách se vyhněte sportům s neaktivní zátěží, jako je jízda na koni a vzpírání, a přikloňte se k jízdě na kole, procházkám a plavání. Při dlouhém stání nebo sezení měňte polohu a posilujte krevní oběh krouživými pohyby nohou. Večer si osprchujte nohy studenou a teplou vodou a dejte je do zvednuté polohy alespoň na 10 minut.

Zdroje info: prozeny.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay