Med a skořice

Skořice s medem: účinný lék na celou řadu neduhů

Všichni víme, jaké léčivé účinky má med. A také víme, že i skořice je velmi účinným lékem. Když se tedy spojí, mělo by vzniknout něco úžasného. Někteří lidé považují spojení těchto dvou složek za všelék. Zkrátka a dobře – ať už vás trápí cokoliv, použijte na to skořici s medem. A budete vyléčeni. Skutečně je to pravda nebo se jedná o mýtus? Na co můžete tento lék použít?

Léčivý med

Med je, jak známo, produktem včel. Jedná se o přírodní složku, kterou dnes využíváme spíše jen v kuchyni, než jako lék. I když – v případě nachlazení po medu sáhneme a osladíme si jím čaj. Med je účinným pomocníkem proti kašli, který nás dráždí zejména v noci. Je účinný také při hojení pokožky, používá se zejména na léčbu ran a popálenin. Mezi další zdravotními účinky medu, které však nejsou podložené dostatečnými studiemi, patří jeho schopnost pomáhat při nespavosti, léčit kvasinkové infekce, působit jako afrodiziakum a na posílení paměti. Med by měl taktéž omezovat vznik zubního plaku.

Skořice

Skořice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Skořice má také léčivé účinky

Skořice je kůrou stromu známého jako Cinnamomum. Kůra se po sběru suší, díky čemuž se kroutí do své typické podoby. Můžeme ji koupit vcelku, mletou nebo ve formě extraktu. Dnes ji používáme také spíše v kuchyni, než k léčení neduhů. Své využití má ale také při dekoracích, používá se například pro vytváření přírodně vypadajících dekorací. Skořice má protizánětlivé účinky, díky čemuž by mohla pomoci předcházet vzniku některých chronických onemocnění. Dále pak má potenciál předcházet růstu a reprodukci rakovinných buněk. Podle předběžných studií by skořice mohla potlačovat vznik takových chorob, jako je Alzheimerova či Parkinsonova choroba.

Společné účinky medu a skořice

Předpokládá se, že med i skořice si navzájem „pomáhají“, to znamená, že jejich kombinací bychom měli získat ještě účinnější látku. Některé účinky na lidské zdraví mají podobné. Obě dvě tyto látky jsou antioxidanty. To znamená, že působí proti vzniku některých chronických onemocnění, jejichž původcem jsou záněty v těle. Obsah antioxidantů taktéž snižuje riziko vzniku srdečních chorob. Dále pak med i skořice napomáhají hojení ran.

Jak užívat skořici a med

Do jedné lžíce medu vmíchejte lžičku skořice – touto směsí můžete osladit kávu nebo čaj. Nebo tuto směs rozmíchejte v šálku vody. Pro lepší účinky je dobré skořici nasypat do horké vody a nechat 15 minut odstát. Až je směs vychlazená (může být teplá, ale ne horká), přidejte med. Tuto směs pijte dvakrát denně – ráno na lačný žaludek a večer před spaním.

Med a skořice: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

2 komentáře

  1. Juli Odpovědět

    Číst a číst před odesláním

    Mezi dalšími zdravotními účinky medu, která však nejsou podložena dostatečnými studiemi, patří jeho schopnost pomáhat při nespavosti, léčit kvasinkové infekce, působit jako afrodiziakum a na posílení paměti.

    A už končím. Škoda, články celkem zajímavé, ale tohle je sráží :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *