chůze

Rychlá chůze prospěje vašemu zdraví

Hubnutí za pomocí obyčejné chůze. Realita, nebo absolutní nesmysl? Spíše to první. Pravda je ovšem taková, že pokud by se chůzí nějak výrazně hublo, byli bychom všichni rychle bez jakýchkoli přebytečných kilogramů. Skutečnost je taková, že chůze rozhodně snížení tělesné váhy pomáhá, nicméně nejedná se o žádnou ryze převratnou záležitost. Pokud čas od času půjdete místo jízdy autobusem pěšky, rozhodně nic nepokazíte.

Jak se donutit?

Základní otázka vztahující se k častější chůzi spočívá v tom, že se člověk mnohdy není schopen vůbec k pochodování po svých donutit. V první řadě je vhodné si zakoupit kvalitní boty, v nichž pro vás bude chůze spíše zábavou než utrpením. Stanovte si stoprocentně cíl! Výborný je například Avon pochod proti rakovině prsu anebo jiná veřejná akce. Můžete si ale vytyčit i zdolání Sněžky nebo jiného vrcholu. Někoho se pokuste přemluvit, ať nejdete sami. Podpora se vždy hodí. Motivací musí být zhubnutí, tedy menší číslo kalhot, bundy či jiného prádla.

Krokoměr? Proč ne?

Ve Spojených státech amerických se moc nechodí, a když už se tak děje, jedná se o sport. Lidé mají krokoměry a snaží se ukázat ostatním, kolik toho vlastně za celý den ušli. Ti, kteří ujdou denně okolo 10 000 korků, jsou šampióni. Jen pro představu, jedná se o vzdálenost nějakých 5 kilometrů. Optimální je chodit přibližně 1 hodinu denně. Nemusí se samozřejmě jednat o čas v kuse, ale stačí si tuto dobu intervalově rozdělit na celý den.

Kdy začnete chůzí reálně hubnout?

Chůze představuje bezpečný a ne nijak extrémně rychlý způsob hubnutí. Pokud jdete zhruba rychlejším krokem na autobus, spalujete cca 300 kalorií za hodinu. Čím delší dobu jdete, tím toho také více spálíte. Pozor i dejte také na takzvaný hladový pochod, tedy chůzi v momentu, kdy nejste najezení a nemáte tak dostatečné množství tolik potřebné energie.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *