Červenání

Růžovka – nepříjemné onemocnění kůže

Máte také problém s tím, že máte často nachové či vyloženě červené tváře či jiné části obličeje? Pokud ano, určitě znáte ty nepříjemnosti, když se snažíte vysvětlovat pořád dokola, že se nestydíte ani nejste nervózní. Často je toto červenání spojené s podrážděnou pokožkou. Dnes se podíváme, jak se tohoto neduhu zbavit. Pojďme na to!

Růžovka – co to je?

O co tedy jde? Jde o onemocnění, které se nazývá růžovka neboli cizím názvem rosacea. Často přitahuje pozornost na první pohled a časem se může zhoršovat. Červenání kůže, podrážděná pokožka, pálení. To vše patří k jejím příznakům. Mezi nejčastější partie obličeje, které jsou růžovkou napadeny jsou zejména tváře, dále brada, čelo a nos.

Růžovka a její příčiny

Některé části vašeho obličeje červenají, přičemž tyto změny barvy nemají, co dočinění ani s pocity či jinými emočními procesy nebo třeba teplotou okolí apod. Jaké jsou příčiny růžovky? Není to ještě zcela jasné. Ví se však, že určitý vliv na červenání můžou mít některé druhy potravin. Jde například o alkohol, fast food a obecně smažené pokrmy. Častou příčinou je také překyselení organismu a nehromadění stresu. Souvislost může červenání mít i se stafylokokem ve vašem organismu nebo s užíváním hormonální antikoncepce.

Jak onemocnění řešit

Pokud jde jen o červenání, asi to není úplně nejhorší obtíž. Časem se však při neřešení těchto stavů mohou příznaky zhoršovat. Červená místa pak tedy mohou být doplňována podrážděnou pokožkou, pupínky či různé hrbolky. Vytváří se zánět, který bolí a pálí. Jedním z řešení je aplikace speciální kosmetiky. Vaše přípravky, které používáte nahraďte těmi pro citlivou pleť. V lékárnách se také objevují přípravky, které jsou přímo pro pokožku postiženou růžovkou neboli rosaceou. Nepoužívejte však mastné, výživné či jiné krémy a oleje. Tyto produkty jen zhoršují stav pokožky. Nepoužívejte ani mechanický peeling a raději zavčasu navštivte dermatologa.

 

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *