Mutace koronaviru

Preparát proti mutacím viru covid-19 je na světě

O koronavirových mutacích se hovoří v podstatě neustále. Aktuálně je u nás ta britská, která se vyznačuje velkou nakažlivostí. Poněkud méně se ale mluví i látkách, které mají dokážou mutace neutralizovat. Aktuálně byl vyvinut společností Celltrion preparát, který by to dokázat podle všeho měl. Schopnost neutralizovat nejrůznější mutace prokázal konkrétně preparát Regdanvimab označovaný také zkratkou CT-P59. Dále se tedy bude testovat.

Neutralizace různých mutací

Preparát CT-P59 by měl zvládnout neutralizovat jednak britskou mutaci a jednak také dalších šest variant mutace genomu SARS-CoV-2. Vytvořeno bylo portfolio protilátek a také klinická vývojová platforma proti onemocnění covid-19.

Mutace koronaviru

Mutace koronaviru: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

KDCA už potvrdila účinky

Samotná společnost Celltrion Group prohlásila, že už aktuálně zahájila vývoj léčivé směsi, jež obsahuje preparát CT-P59. Výsledky nezávisle posoudila a následně potvrdila také Korejská agentura pro kontrolu a prevenci nemocí, tedy KDCA. I podle ní dokáže CT-P59 úspěšně neutralizovat známé mutace viru SARS-CoV-2. Jinak bylo také potvrzeno i to, že léčba prostřednictvím kombinace CT-P59 s dalšími studijní protilátkami dokáže neutralizovat britskou a jihoafrickou mutaci.

Snižuje riziko hospitalizace

Preparát CT-P59 má schopnost značně snižovat riziko hospitalizace a nezbytnost podávání kyslíku pacientům, a to až do 28 dne onemocnění. Riziko snižuje o 54 %. Aktuálně probíhá nábor pacientů do celkem třetí celosvětové studie. Zařazeno do ní má být celkem 1172 lidí majících mírné až středně těžké příznaky. Posuzovat bude dál účinnost látky celkem 10 světových center. Tak uvidíme, kdy se nakonec preparátu dočkáme.     

Zdroj dat: businesswire.com/news/home/20210210006036/en

Boj proti koronaviru: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

4 komentáře

  1. Teoden Odpovědět

    no dobrý. další výkřik do tmy. takových článků už bylo. za poslední rok takových titulků bylo. Vždycky „Nový úspěšný lék, zlom v boji s koronavirem“ a tím silným titulkem to hasne. pak už o něm nikdy v životě neslyšíte a zase jenom čtete, jak na JIPkách umírá pacient za pacientem. To vám fakt není blbý i v takové situaci vydělávat na přehnaných titulkách? To vás učili na těch vašich žurnálkách, že? Psát silný titulky hlava nehlava. Jste trapní.

  2. Andrei Odpovědět

    Berte tento clanek jako placenou lzivou reklamu. Je to cileny dezinformacny zlocin za penezy. Ne vinim reportera freelancera, ale producenta (ministra a jeho dceru), z touhy prodat placebo lidem. Anglicka mutace je odolna na protilatky. A soucasna vakcina je ucinna na vir z minuleho brezna, ktery zmizl negde v lete, tak ze zase rizikova zbytecnist za velke penize….pro ti ze smlouvy jsou podepsany a zaplaceny….a o zdravie vubec teda nejde…..C’est la vie…

  3. kokotek Odpovědět

    No dálší k….a. hesky nás tady oblbujete. Učelne vymyvání mozku ,nedavato hlavu ani patu. Příště se zeptejte odborníku. Spíš děláte články aby jste mohli prodat reklamu, proto takový nadpis zajimavý. A články jsou nesmysly. raději pište pravdu žeto tady babiš posere a zadluží a zbohatne a vy tupci ho zato volte ,To nevidíte konečně cojeto za prase

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *