Potraviny, které vám pomohou při hubnutí a udržení si optimální hmotnosti

Zase jste to přehnali s vánočními dobrotami, což se odrazilo i na vzestupu vaší hmotnosti? Pak je tedy na čase tomu dát přítrž a pustit se do zdravějšího stravování. Které potraviny vám budou nápomocné pro získání postavy snů?

V hlavní roli vejce

Většina vánočních jídel je plná cukru a tuku. Jestliže chcete zatnout tipec nadváze, pak je třeba jejich konzumaci omezit a vrhnout se na zdravější potraviny. K nim patří i vejce. V minulosti se o nich tradovalo, že jsou plná nezdravého cholesterolu, takže běda, když si dáte více než dva kousky týdně. Dnes se na ně díváme již jinak a vejce považujeme za zdraví prospěšná. Mají vysoký obsahu bílkovin, které dobře zasytí, jsou tedy ideální potravinou na snídani.

Foto: Pixabay

Když maso, tak losos

Ačkoliv losos patří k tučným rybám, jeho konzumaci lze brát jako výraznou pomoc při hubnutí. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, tedy zdravé tuky, a jód, jenž je důležitý pro správnou funkci štítné žlázy. Ta se mimo jiné podílí také na fyziologickém chodu metabolismu, což je podstatnou podmínkou pro hubnutí. Kromě lososa jsou dalšími vhodnými rybami i makrela, pstruh nebo sardinky.

Polévky pomáhají zvýšit příjem zeleniny

Dostat do sebe zeleninu bývá kolikrát problém. Kdo má každý den chuť chroustat mrkev, zelí nebo se pustit do syrového květáku. Alternativou příjmu zeleniny jsou zeleninové polévky. Díky nim do sebe dostanete ty živiny, které jsou pro tělo potřebné. Zároveň vám polévka dodá tekutinu. Jestliže jste se až dodnes konzumaci polévek spíše bránili, možná je čase přehodnotit svůj názor na ně.

Tvaroh jako zdroj bílkovin

Výborným zdrojem bílkovin je tvaroh. A jak už o bílkovinách vím, velmi dobře sytí. A to platí i o tvarohu. Jeho výhodou je, že ho je možné jíst na sladko i ve slané úpravě. Záleží na tom, kdo čemu dává přednost. Kromě bílkovin je tvaroh bohatý i vápník.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/most-weight-loss-friendly-foods#TOC_TITLE_HDR_14

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.