Pomůže při pálení žáhy babská rada

Pálení žáhy

Pálení žáhy představuje u mnohých z nás jakousi klasiku, na kterou si ale velmi neradi zvykáme. Není se čemu divit, jelikož mnozí z nás by se nejraději tomuto velmi nepříjemnému pocitu vyhnuli. I proto se vyplatí vyzkoušet nejrůznější metody, které mohou těmto ne zrovna příjemným záležitostem zabránit. My se pokusíme soustředit na základní babské rady související s pálením žáhy. Je třeba je brát s rezervou, jelikož ne všechny jsou zrovna dvakrát efektivní a mohou skutečně pomoct. Některé jsou spíše tak pro usmání…

Co je pálení žáhy?

V první řadě je třeba samotné pálení žáhy jakýmsi způsobem definovat. Může za něj nedostatečné fungování jícnu. Díky němu není žaludek dostatečně vyprazdňován, což vede ke svíravým pocitům a k pálení. Spustí ji pouze nesprávná kombinace jednotlivých potravin. Těch je bohužel spousta, a tak se s pálením žáhy setkává stále větší množství lidí. O jaké potraviny se jedná?

Po čem pálí nečastěji žáha?

Jak již bylo řečeno, potravin způsobujících pálení žáhy je hned několik. My se na ně zaměříme podrobněji v následujících odrážkách.

–          pití kávy

–          konzumace alkoholu, který zvyšuje kyselost v žaludku

–          mléčné výrobky zaručující vznik kyselin

–          smažená a příliš tučná jídla

–          kouření

–          jídlo těsně před spánkem

–          přílišné hltání

Babské rady schopné pomoct

Na pálení žáhy mohou pomoct některé zajímavé babské rady. Začít bychom mohli například zázvorovým čajem speciálně určeným pro tuto situaci. K tomuto čaji se vyplatí vypít ještě sklenici čisté pramenité vody. K přípravě čaje nepotřebujete nic složitého. Lžíci nastrouhaného zázvoru jen zalijete horkou vodou a necháte luhovat. Vhodné je i spaní na levé straně. Vynikající je i čerstvá šťáva vylisovaná z ovoce a zeleniny. Zapomenout nelze ani na dodržování zdravého jídelníčku, který by měl být ale součástí běžného života každého z nás.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.