Pohyb ve vyšším věku netřeba zanedbávat: Díky tříkolce to zvládnete dokonale

Tříkolka

Když se podíváte do kalendáře, možná zjistíte, že vaše datum narození je poměrně vzdálené tomu aktuálnímu. To ale přece vůbec nevadí. Záleží na tom, jak se člověk cítí. Mnohdy si i lidé v hlubokém důchodovém věku připadají skvěle a disponují vynikající fyzickou kondicí. Skutečnost je taková, že 60 let se nepovažuje za žádný velký věk. Doba pokročila a lidé se o sebe často mohou bez problémů starat tak, že se budou cítit pohodově i ve vysokém věku. Hodně důležitou roli hraje především pohyb. Spolu se stravou v optimální kombinaci může nabídnout recept na dlouhověkost. Jaké pohybové aktivity jsou v seniorském věku ideální? Na to se zaměříme v následujících řádcích. Soustředit se budeme především na jízdu na tříkolce, která určitě stojí za to.

Aktivit může být spousta, pokud tělo slouží

Je to tak. Pokud nemáte bolest a nejste nijak omezeni z hlediska pohybu, rozhodně se nemusíte ničeho obývat a zkoušet lze fakticky cokoli. Hodně oblíbená je kupříkladu severská chůze označovaná jako Nordic walking. Stačí si vzít hůlky a vyrazit někam do přírody. Výlet si můžete naplánovat s ohledem na vaše fyzické schopnosti. Severská chůze je vynikající především jako prevence kardiovaskulárních chorob a také napomáhá proti poruchám pohybového aparátu.

Oblíbená cvičení

Hodně oblíbená jsou i méně dynamická cvičení, mezi která se řadí především jóga nebo pilates. Především druhá jmenovaná technika je zaměřená na nejrůznější protahovací cviky. Kombinuje jednak jógu a jednak také cvičení, která byla běžnou záležitostí ve starověkém Řecku. Vcelku oblíbené jsou i nejrůznější trenažéry, stacionární kola a běžecké pásy. Přesto je třeba říct, že jste při takovýchto aktivitách neustále doma a nemusí se jednat o žádnou velkou zábavu. Ideální je projet se na kole.      

Jízda na klasickém kole už pro vás není? Nevadí

Mnozí lidé si řeknou, že mohou vyrazit na kole. Šlapáním si bezesporu vylepšíte vaši fyzickou kondici a uvidíte okolo sebe spousty krás. Především jízda krásnou přírodou stojí za to. Ve starším věku se ale může stát, že už třeba nebudete mít tolik síly, aby se vám podařilo udržet rovnováhu. Stejně tak nikdy nevíte, co se může stát, vy se vychýlíte z osy a nakonec skončíte na zemi. hrozit při pádu přitom mohou různá velmi nepříjemná zranění. Ideální volbou jsou tedy kvalitní a bezpečné seniorské tříkolky.

Tříkolka

Foto: Gomer

Spolehlivé tříkolky pro seniory

Pořízení moderní tříkolky pro seniory dnes není nijak složité. Jen je zapotřebí vědět, kde máte nakupovat. Naším tipem je jsou tříkolky značky Gomer. Právě ony se vyznačují hned několika velmi důležitými vlastnostmi. Není se čemu divit, vždyť zmiňovaný výrobce má s výrobou tříkolek spousty zkušeností, důkazem čehož budiž i spousta spokojených zákazníků. Tříkolky se vyznačují především maximálně stabilní konstrukcí. Jejich nosnost je vysoká a často se pohybuje klidně i na hranici 140 kilogramů. Tříkolky tedy uvezou také osoby, která mají poněkud vyšší tělesnou hmotnost. Mimo pevný a vysoce kvalitní rám disponují tříkolky také skvělou stabilitou. Konstrukce se třemi koly je předurčena i k jízdě na méně rovných površích. Jen tak se z osy nevychýlí. Samozřejmostí je i přehazování. Převody si můžete volit přesně podle vaší potřeby, respektive dle charakteru trasy, již absolvujete. Dostanete se tedy všude.

Elektrické tříkolky

Že už vaše fyzické schopnosti nestačí? To vůbec nevadí, k dispozici je také elektro tříkolka pro seniory značky Gommer. Ta je určena pro osoby, jež mají problém zvedat nohy do výše nějakých okolo 40 cm. Její základ tvoří silný elektromotor, díky kterému bude zdolání jakékoli trasy hračkou. Je přitom úplně jedno, jestli pojedete na výlet, nebo si jen nakoupit. Ostatně tříkolky disponují také praktickým košíkem, do nějž si lze cokoli umístit.

Náhledové foto: Gomer

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.