Pohádka o koronaviru Covídkovi aneb vesele a nevážně o pandemii

Blíží se sobota, den volna, tak si dáme odlehčené téma. Ale aby nebylo lehké zase tak moc, bude se týkat problému, který trápí lidi nejen u nás. Covid-19. Co kdybyste si o něm přečetli následující pohádku?

Když byl Covídek malý

Jak se to v pohádkách říká? Za devatero horami a devatero řekami žil, byl jeden koronavirus. A ten se jmenoval Covid-19. Ale maminka mu nikdy neřekla jinak než Covídek. Milý Covídek se měl čile k světu. Dokonce tak moc, že se zanedlouho z jedné veliké země rozšířil do celého světa. A začal řádit tak, jak viry obvykle dělávají. Tedy hodně. Když byl Covídek úplně malý, velmi dobře pozoroval svoji maminku, takže teď už přesně věděl, co má dělat. Však ho to dobře naučila.

F

Foto: Pixabay

Zlý čarodějník

Ale největší radost měl Covídek z lidí. Než totiž přišli na to, jak mu zamezit v jeho činnosti, stihl jich nakazit milióny a milióny. Jenže pak narazil na člověka, který měl očkování. „Fuj, to jsme se lekl,“ řekl si Covídek pro sebe. „Hm, tady mi pšenka nepokvete.“ A šel o dům dál, kde se nikdo z rodiny očkovat nenechal. Všichni totiž uvěřili zlému čarodějníkovi Dezinformátorovi, který je před očkováním varoval, že jim přinese jen samé trable. Navíc si své svobody vážili více než svého zdraví, nechtěli být ovce a nebavilo je nosit roušky a respirátory.

Covídek si s radostí zamnul ruce a pustil se díla. Začal řádit jak tajná organizace Černá ruka, až všichni členové rodiny popadali do postelí s horečkami a kašlem. Nejhůře byl na tom dědeček, který za chvíli sotva popadal dech a saturace jeho krve kyslíkem klesla na hodnotu 80. Přivolaný lékař nařídil neodkladný převoz dědečka do nemocnice, kde podobně postižených pacientů bylo již plné covidárium a unavený nemocniční personál jen smutně pokračoval ve své nekončící práci.

Konec dobrý, všechno dobré?

A jaké má pohádka pokračování? No pohádkové – jestli neumřel, tak žije Covídek dál. Ale není si jist dne ani hodiny. Počet očkovaných mírně stoupá a na trůn v malé zemi, jež strdím a medem kdysi oplývala, za chvíli usedne nový král. A kdoví, jaké má s Covídkem plány. Možná mu bude chtít zatnout tipec. Však se nechme překvapit.

Zdroj info: https://www.forum24.cz/rousku-si-nikdy-nevezmu-svoboda-je-cennejsi-nez-zdravi-jak-bylo-na-staromaku-mezi-odpurci-ockovani/

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.