Opravdu si můžete koupit auto online?

Motor

Přes internet se dnes již prodává a nakupuje prakticky všechno. Kliknutím myši nebo poklepáním prstu si objednáváme elektroniku, oblečení, stejně jako zájezdy nebo třeba ingredience na přípravu večeře. Stále jsou ale nákupy, které spíše než přes internet realizujeme osobně. I to se ale mění a online se tak dnes prodávají reality stejně jako auta. Jaká jsou specifika takového nákupu a jak lze obejít omezení, která jsou s online nákupem logicky spojená? A proč je přitom web https://www.carvertical.com/cz nejlepším přítelem každého zákazníka?

Online nakupování aut

Zájem o online nakupování automobilů roste v celé Evropě a tento trend se pravděpodobně jen tak nezastaví. Zákazníci po tomto způsobu pořizování nového vozu sahají především proto, že jim nabízí maximální míru pohodlí a také možnost vybírat z velmi široké nabídky, aniž by museli objíždět autobazary v celém širokém okolí.

Na druhou stranu ale zákazníci uvádí, že vnímají riziko spojené s tím, že si nemají možnost auto osobně prohlédnout a zkontrolovat. Do online prodeje aut se pouští jak automobilky (které jej samozřejmě kombinují s prodejem klasickým), tak specializované platformy fungující právě jako online tržiště s automobily.

Na co si dát pozor

To, co zájemce o koupi ojetého vozu zajímá především, je jeho technický stav. Především pak to, zda auto nemá problémy, které prodejce zamlčel, resp. jestli jsou veškeré informace a parametry pravdivé. Je dobré si uvědomit, že ověření správnosti údajů může být stejný problém při nákupu v klasickém autobazaru jako je při online nakupování. Pro oba případy je zde ale naštěstí řešení.

AutaFoto: Pixabay

Kontrola vozu

Pro možnost zkontrolovat si skutečnou historii vozu jsou nepostradatelným pomocníkem platformy umožňující provést tuto kontrolu na základě VIN čísla. To je jednoznačným identifikačním znakem vozidla a najdeme jej na autě hned na několika místech.

Mezinárodní systém CarVertical umožňuje kontrolu skutečného stavu tachometru, pokusů o zakrytí dřívějších nehod a samozřejmě také historii servisování podle čehož je možné zjistit, jaká péče byla autu věnovaná.

Online nákup auta ano či ne

Online nákupy aut jsou již dnes běžnou záležitostí a není důvod je považovat za jakkoliv rizikovější nebo obecně méně výhodné než nákupy v kamenných bazarech či autosalonech. Prodejní platformy mají dnes propracovaný a funkční systém reklamací nebo vracení aut. Se systémy jako je CarVertical je i kontrola stavu vozu a jeho skrytých vad skrze VIN kód opravdovou hračkou.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.