Nepodléhejte marketingu. Kosmetika, jako je … je ve skutečnosti zbytečná

Řasenka

Kosmetika je důležitou součástí našeho života. Krémy, řasenky, peelingy, tonika… V současné době už můžete koupit kosmetiku snad na každou část vašeho těla. Pokud se ale zaměříte na složení výrobků, může vám nakonec dojít, že je to vlastně úplně zbytečné. Ušetřete místo i peníze a zjistěte, které kosmetické výrobky vlastně nepotřebujete.

Pleťové masky pro dobrý pocit

Pokud máte pocit, že potřebujete použít pleťovou masku, ve skutečnosti je chyba ve vaší každodenní rutině. Komerční produkty ale nemusíte kupovat ani tak. Dobře poslouží bílý jogurt a jiné produkty, které můžete využít. Jsou mnohem levnější, než komerční masky a přitom poslouží úplně stejně.

Zbytečná kosmetika č. 2: oční krém

Obvykle se vám s tímto krémem vybaví spojení „citlivá oblast kolem očí“. Většina očních krému sice mohou poskytnout krátkodobé zlepšení. Poté se ale vše vrátí do původního stavu. I když složky v krému obsažené mohou být fascinující, nedostávají se dostatečně hluboko, aby mohly způsobit dlouhodobé účinky. Na oční oblast můžete použít krém s ochranou proti UV záření.

Holení
Foto: Unsplash

Peeling je zbytečný

Peeling má prokrvit danou oblast, odstranit odumřelé kožní buňky a pomoci získat jemnou pokožku. Ve skutečnosti mohou některé složky v peelingu způsobit odstranění vnější bariéry pokožky. Tím ztrácíte ochranu před vnějšími vlivy. Tím, že pokožku pravidelně zbavujete přirozeného mazu, si můžete zadělat na problémy. Maz se totiž začne produkovat o to více.

Kosmetika typu krém na strie či celulitidu

Strie jsou jizvy, celulitida vzniká abnormálním uspořádáním podkožních tukových buněk. Bohužel jsou na ně jakékoli krémy krátké. Jedná se o velmi drahé produkty, které do určité míry mohou vylepšit vzhled pokožky, ale pouze tím, že ji hydratují. Pokud tedy chcete ušetřit, můžete použít jakýkoli jiný hydratační krém.

Voděodolná řasenka přispívá k vypadávání řas

Voděodolná řasenka vás může ochránit před rozmazáním vlivem vody, slz nebo potu. Přísady v ní obsažené mohou ale vašim řasám vadit. Nadměrně je vysušují, což může vést i k jejich vypadávání. Běžná, smývatelná řasenka má stejný efekt jako voděodolná řasenka. Navíc při mytí nebudete dráždit citlivou pokožku kolem očí.

Přípravky na holení pokožky – kosmetika bez užitku

I když slibují, že vám po nich nebudou zarůstat chloupky a oholení bude hladké a bez potíží, ve skutečnosti se jedná o obrovský marketingový trik. Pěny na holení nohou a jiných částí ženského těla je snadné nahradit – například sprchovým gelem, který vytvoří hustou pěnu. I ony mohou hydratovat pokožku a bránit jejímu nadměrnému vysoušení.

Zdroje info:

https://reviewed.usatoday.com/beauty/features/9-beauty-products-you-dont-actually-need

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3560165/

Foto: Unsplash