venus and mars symbols – red

Nejznámější pohlavní nemoci

Pohlavní nemoci jsou stále ještě velkým strašákem celé populace. Moderní doba, které je doslova přeplněná osvětou o ochraně a bezpečném sexu většímu výskytu pohlavních chorob do jisté míry paradoxně ještě nahrává. I když totiž žena bere určitou hormonální antikoncepci, může být klidně přenašečem některé z nepříjemných a nebezpečných pohlavních chorob. Podívejme se tedy na některé nejznámější pohlavní choroby poněkud podrobněji. Rozhodně malá osvěta nikomu neuškodí. Zmíníme se hlavně o klasických nemocech. Viru HIV se budeme určitě věnovat podrobněji v některém z dalších článků.

Nepříjemné muňky (filcky)

Mezi nepříjemné pohlavní choroby patří Muňky, lidově označované jako filcky. Jedná se o malé organismy, které se mohou přenášet právě pohlavním stykem. Ke svému životu ale nutně potřebují chlupy. Současná době je nakloněná holení intimních partií, takže i toto může být cesta k efektivní ochraně před nimi. V případě napadení se mohou držet klidně i v ochlupení v jiných než intimních partiích těla. Nedostávají se pouze do vlasů, které jsou na jejich vkus příliš tenké. Z hlediska reprodukce se chovají podobně jako vši, kladou tedy vajíčka označované jako hnidy.

Chlamydiová infekce

Tato bakteriální infekce je způsobena bakterií s názvem Chlamydie trachomatis. Jedná se mezi nejčastěji přenášená pohlavní onemocnění na světě. Zhruba 90% nakažených mužů o svém nakažení fakticky vůbec neví. Symptomy totiž jakkoli absentují. Neléčená infekce dokáže způsobit neplodnost. Bohužel jak u ženské, tak i pánské populace. Mezi základní projevy chlamydií patří bolestivé stavy, výtoky a pálení v oblasti genitálu. Nejagresivnější chlamydií je LGV typická červeným pupínkem v místě postižení.

Kapavka

Jedním z nejznámějších pohlavních onemocnění je kapavka. Ta je vyvolána bakterií způsobující akutní záněty a výtoky. Zasaženo je přitom močopudné ústrojí, konkrétně vystélka u standardního sexu. Při orálním může napadnout sliznici nosohltanu a při análním oblast konečníku. Nebezpečná je především v tom, že se šíří dál do ostatních orgánů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *