Křečové žíly

Nejlepší lék na křečové žíly: Přírodní doplňková léčba

Přírodní a doplňková léčba křečových žil je velmi často diskutovanou záležitostí. Existuje totiž spousta alternativ a mnohdy je nejlepší lék na křečové žíly právě v podobě ryze přírodních preparátů, které jsou schopny dokonale pečovat o vaše nohy a jiná místa, kde se mohou křečové žíly objevit. My se soustředíme na některé čistě přírodní rostliny, jež mohou pomáhat z pohledu podpory krevního oběhu a také zmírnění bolestí. Nezapomeneme ani na prevenci, která je také velmi důležitá a nelze ji opomenout.

Minerály a vitamíny z různých přírodních zdrojů

Mezi nejúčinnější léky na křečové žíly patří pochopitelně mnohé látky z rostlin, které se běžně, anebo sporadicky nacházejí v našich zeměpisných šířkách. My některé uvedeme přehledně v následujících odrážkách, a to včetně možností jejich použití. Jak se společně přesvědčíme, takovýchto přírodních léků je poměrně dost.

–          kostival lékařský- optimální je nastrouhat čerstvý kořen na obklad

–          jírovec maďal- klasické kaštany lze využít na oleje, tinktury anebo masti

–          bílý dub- výbornou volbou je odvar z jeho listů

–          pohanka- připravte si speciální odvar ze slupek pohanky

–          rozmarýn- tato bylinka se vyplatí na při výrobě odvaru z listů

A prevence?

Mezi vynikající léky na křečové žíly patří pochopitelně hlavně prevence. Základem je pochopitelně zdravý životní styl. Jestliže budete navíc svým nohám dopřávat dostatečnou péči, máte zcela jistě vyhráno! Při každodenním sprchování se vyplatí střídání teplé a studené vody. Dále byste neměli zapomínat na dostatečné množství tolik potřebného pohybu a mnohdy postačí i obyčejná chůze. Vyvarujte se přitom botám na vysokém podpatku a oděvům bránícím přirozené cirkulaci krve.

Zábal na nohy z jogurtu

Pomoct by vám mohl při poskytování úlevy i speciální zábal z jogurtu. Stačí pouze 1 kelímek bílého jogurtu a zhruba polovina hrnku silnějšího mátového čaje. Po nanesení si nohy omotáte froté ručníkem a necháte působit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *