sun-pose-1381940-1280×960

Nejlepší cviky na ramena

Nejlepší cviky na ramena jsou velmi důležité pro každého, kdo by chtěl mít právě svaly na ramenou dokonale silné. Mnohdy se některé postavy vyznačují tím, že mají velomi ploché břicho, maximální muskulaturu na hrudníku, ale ramena jsou jaksi pokleslá a ne příliš foremná. I proto se vyplatí soustředit i na jejich posilování. My se v následujících řádcích pokusíme nejen popsat svalové partie, jež je zapotřebí posílit, ale podíváme se i na konkrétní cviky na ramena, které by měly pomoct nabrat objem a tuto oblast posílit.

Dělení deltových svalů

Svaly ramene jsou složeny hned z několika svalových skupin, které je zapotřebí odlišit. Nejdůležitější jsou tři základní partie svalů. Dělí se na přední, boční a zadní část. K eliminaci rizika zranění je zapotřebí všechny partie zatěžovat rovnoměrně. Nejčastěji se totiž přetěžuje přední část ramen, která je tak vystavena neadekvátnímu tlaku. Důležité jsou proto i cviky na zadní ramena, které dokážou pomoct posílit oblast, jež je v tomto ohledu zaostalá.

Postupné upažování s jednoručními činkami ve stoji

Tento cvik na ramena je nejlepší v nabírání celkového objemu. Boční hlava ramenního svalu je dokonale namáhána. Důležité je ale správné technické zvládnutí cviku. Musíme vycházet ze vzpřímené polohy Postoj musí být přibližně na šíři vašich ramen. Paže mají být mírně pokrčené a opřed sebou. Dlaně budete mít stočené směrem k sobě. Nejvyšší efektivity cvik dosahuje v momentu, kdy budou dlaně pootočené, že palce budou mít směr dolů. Ve spodní fázi je třeba se nadechnout a v horní naopak vydechovat. Pozor na krčení ramen při cvičení.

Upažení s činkami v předklonu

Upažovat můžete s činkami i v předklonu. Posadíte se na lavičku a postupně se předkloníte tak, jako byste chtěli lehnout až na stehna. Paže pak spustíte dolů pod kolena a obloukem budete paže zvedat až do vodorovné polohy.

Další cvičení na ramena

Pro inspiraci uvádíme ještě další cviky na ramena v odrážkách.

–          tlaky vsedě s větší činkou za hlavu

–          Tlaky vsedě s větší činkou před hlavu

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *