Vakcína Covid-19

Nakažení ostatních po očkování nehrozí: Důvodů je hned několik

Očkování je v současné kovidové době jakousi vstupenkou ke svobodě pohybu. Spousta lidí o něm hovoří, vlády různých zemí se snaží zajistit maximální proočkovanost obyvatel. Zatím se to vcelku daří. V souvislosti s očkováním se často setkáváme s tvrzením, že po očkování člověk může nakazit ostatní. Opak je přitom pravdou. Podívejme se tedy mnohem podrobněji na to, jak se vlastně věci ve skutečnosti mají.

Absence živého viru

Logicky bychom se mohli domnívat, že naše tělo po vakcinaci může uvolňovat virus do okolí. šlo by tak potenciálně někoho nakazit. Reálně je ale situace odlišná. Vincent Venditto, PhD, odborný asistent farmaceutických věd na Farmaceutické fakultě University v Kentucky, který pracoval na vývoji vakcín shrnuje situaci vcelku jednoznačně. Konkrétně říká: „Je možné, že po očkování dojde k vylučování viru, ale to, co je zapotřebí, je oslabený virus, který bude použit jako základ pro vakcíny. To není základ ani věda za žádnou z vakcín, které v současné době používáme pro COVID-19 “.

U ostatních vakcín je to teoreticky možné

Fungují totiž jinak než ty na COVID-19. Mohou obsahovat oslabenou verzi zárodku nemoci. Virus se nechává v těle replikovat a ve finále stimuluje imunitní odpověď. I tak se ale člověk může oslabeného viru zbavit jen teoreticky a infikace ostatních chorobou je velmi nepravděpodobná. Jen pro orientaci, tento typ očkování se využívá třeba u:

 • MMR (spalničky, příušnice a zarděnky),
 • planých neštovic
 • pásového oparu
 • rotaviru,
 • chřipky,
 • tyfu.

Co se týká chřipky, vědci v minulosti zjistili, že mohlo dojít k přenosu nemoci, nicméně nikdy neměla závažný průběh.

Vakcína Covid-19

Očkování proti Covid-19: Náhledové foto Pixabay

Žádná z vakcín na COVID-19 neobsahuje živý virus

Tuto skutečnost je třeba si uvědomit a nešířit paniku. Riziko jakéhokoli vylučování je tedy fakticky nulové.

Mohou vakcíny COVID-19 způsobit vylučování?

I když existuje extrémně nízké riziko virového vylučování z některých vakcín, které poškozují ostatní, neexistuje absolutně žádné nebezpečí, pokud jde o vakcíny COVID-19. To proto, že žádná z vakcín COVID-19 používaných kdekoli na světě neobsahuje živý virus. Vakcíny mRNA nepřenesou do těla vůbec žádný virus.

Zdroj info: https://www.health.com/condition/infectious-diseases/coronavirus/what-is-vaccine-shedding-covid

Vakcína na Covid-19: Náhledové foto Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

15 komentářů

 1. Vomacka Odpovědět

  Jediné na co je potřeba si dát pozor je je věta „Očkování je v současné kovidové době jakousi vstupenkou ke svobodě pohybu.“ To jsme to dopracovali se svobodou, že? Totalita jak vyšitá. Pan George Orwell musí v hrobě rotovat ve všech třech osách závratnou rychlostí. Jeho román „1984“ nebyl myšlen jako návod, naopak jako důrazné varování před tím co se zde děje. Šmírování na každém kroku, umlčování nepohodlných názorů atd. Je zajímavé že tohle omezování svobody je kritizováno pouze je-li uplatňováno v Číně, ale to samé se v tichosti připravuje zde a tady je to propagováno demagogickými řečmi o „svobodě“ přesně podle první věty článku. No ale nyní již k té lži o nemožnosti aby někdo očkovaný někoho nakazil. Právě naopak! Nikterak netvrdím, že se virus tvoří na základě podání „očkovací látky“ toto je samozřejmě vyloučeno. Průšvih je někde jinde: Setká-li se očkovaný s nákazou, tak „díky“ očkování může mít ve vysokém procentu nákaz bezpříznakový průběh, protože má krevní protilátkovou imunitu, respektive by ji mít měl. Co naopak postrádá, a před tím je potřeba varovat, je že nemá tzv. buněčnou paměťovou imunitu, jelikož se jeho organismus nesetkal s celým virem, ale jen s jeho uměle vytvořeným kouskem (spike-proteinem). Ovšem na jeho sliznicích se ten skutečný virus může celkem dobře množit, protože v tomto prostředí žádné protilátky nejsou (ty jsou až v krevním séru), a samozřejmě se tím ten bezpříznakový „očkovaný“ stává nebezpečným „superpřenašečem“ viru. Tyto informace bylo možno nalézt přímo i v materiálech firmy Pfizer, kde se správně psalo že „očkování“ nechrání proti nákaze a přenosu viru, ale jen a pouze proti těžkému průběhu nemoci. Doufám tedy, že tam jsou i doposud, snad je někdo v rámci „covidového šílenství“ nevymazal. Tímto si troufám tvrdit že informace v článku jsou svým způsobem zavádějící, a ve výše uvedeném příkladě se jedná o lež jako věž! Slouží pouze pro uchlácholení vystrašených lidí a k přípravě povinných „covid pasů“. A to ještě nedávno se potentáti rozčilovali nad „konspiračními teoriemi“ o možnosti zavedení těchto „pasů“ tyto informace nálepkovali jako „dezinformace“ a „Covid pasy“ hromadně odmítali jako nesmysl. Stačilo, aby si nechali vysvětlit, že se tímto způsobem nechají „ovce“ ovládat bez toho aby bylo potřeba ve velkém krmit ovčácké psy, tedy policajty, protože se ovce budou držet ve stádu samy a je to tady. To samé jsou snahy o rušení hotovosti (ale tohle vy zasloužilo jiný článek). Čas který uplyne od „konspiračních teorií“ ke skutečnosti se nám velice rychle zkracuje, že?

 2. Gabriel Odpovědět

  Dobře, předpokládejme, že článek je pravdivý a naočkovaný člověk není nebezpečný pro svoje okolí, nemůže nakazit nenaočkovaného. Takto jsem tomu porozuměl.
  Pak mám jen dvě otázky:
  1. Když tomu tak je, proč se tlačí tak silně na očkování? Proč nenecháte lidi svobodně rozhodovat o tom, jestli chtějí být zdraví nebo ne? Proč naočkovaní lidé sýčkují na nenaočkované a bojí se jich, obviňují je z toho, že když půjdou na dovolenou, tak dotáhnou nákazu? Proč se bojí, když oni jsou chránění? Proč se naočkovaný bojí sednout si vedle nenaočkovaného v restauraci nebo v divadle? Vždyť ho nemůže nakazit, on je chráněný!
  2. Pfizer ve svém letáku vysloveně přikazuje očkovaným mužům, aby v určitou dobu neměli sexuální styk s nenaočkovanou ženou. Proč asi? Dále vysloveně upozorňuje na to, že pokud se naočkovaný dostane do styku s nenaočkovanou těhotnou ženou, OKAMŽITĚ musí tuto skutečnost nahlásit odborníku Pfizer a těhotná musí být pod dohledem lékařů. Proč, když je očkování bezpečné?
  Otázek by mohlo být mnohem víc, ale toto stačí. Ani na tyto nejsou odpovědi ze strany těch, kteří tlačí na očkování za každou cenu.

 3. Pavel Odpovědět

  Ve článku je opomenutá podstata věci i po očkování se můžete infikovat živím virem .A do doby imunitní odpovědí,která není okamžitá,můžete být přenašečem .Zřejmě bude pravděpodobnost přenosu vzduchem vyrazně nižší než třeba u bezpříznákových přípádu.Ale také není nikde zaručeno nakolik bude vakcinace účinná u každeho jednotlivce po třeba půl roce.Tudíž si myslím že test po návratu,třeba ze zahraniční dovolené,kde se na nějaká velká opatření hrát,asi nebude není od věci,na rozdíl od ,jiných nařízení.

 4. Věra Odpovědět

  Že někdo bere takový článek vůbec vážně! Autor je hotový brouk Pytlík, rozdává rady ze všech oborů na všecky strany, ale NIČEMU SE VĚŘIT NEDÁ. Pán pouze zkouší si hrát na chytrého. Hrát divadlo, to je teď v módě. Ze všech jeho článků lze vyčíst, že moc rozumu nepobral, nějaké vzdělání, nebo dokonce specializace pravděpodobně nula, zato sebevědomím hýří…To se takovým stává.

 5. Vera Odpovědět

  Pane Štěpáne, proč tady mažete kritiku Vaší osoby a Vaší „práce“? VŽDYŤ VY VYLOŽENĚ LŽETE, a za to se nestydíte brát peníze?

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Hezký večer,
   kritiku nemažu, nemějte strach. Jen komentáře projdou schvalovacím procesem. Vulgarismy na webu nechci.
   Jinak poprosím o konkrétní výtky. Rád je případně zapracuji. Zdroj, s nímž jsem pracoval, je uveden v článku.
   Mějte se hezky, na chytrého si rozhodně nehraji, jsme hobby magazín, chyba přijít může. Pokud ano, rád ji opravím.

   1. Tatiana Odpovědět

    Ani nechápete co teď probíhá a za nijaký čas až vám to dojde, pokud vůbec, můžete si vyčítat jak jste ovlivňoval najívne spoluobčany. Neuvědomujite si že velká moc kterou mate ve svých rukou vás nutí k BEZPODMINEČNE ZODPOVĚDNOSTI. Za nijaký čas se za sebe budete stydět pokud vaše informaci neodpovídají PRAVDĚ!!!

 6. Tatiana Odpovědět

  Ani nechápete co teď probíhá a za nijaký čas až vám to dojde, pokud vůbec, můžete si vyčítat jak jste ovlivňoval najívne spoluobčany. Neuvědomujite si že velká moc kterou mate ve svých rukou vás nutí k BEZPODMINEČNE ZODPOVĚDNOSTI. Za nijaký čas se za sebe budete stydět pokud vaše informaci neodpovídají PRAVDĚ!!!

 7. Petr Odpovědět

  v článku záměrně se snaží vzbudit dojem něčeho jiného než píšou, z očkování nikdo dalšího nenakazí to je jasné, ale očkovaný může být při setkání s virem jeho hostitelem tím ho roznášet dál.

 8. Uhlířová Lucie Odpovědět

  Na sliznicích očkovaného, stejně jako neočkovaného může být vir, tak je pro mne očkovaný stejně nebezpečný roznašeč jako neočkovaný….
  Lucie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *