Dieta podle krevních skupin

Moderní dieta podle krevních skupin

Každý z nás má určitou krevní skupinu, jsme tedy do jisté míry specifičtí. Náš organismus je tedy ryze individuální a funguje na určitých mechanismech. I proto se poměrně často prosazuje tradiční dieta podle krevních skupin. Tvorba jídelníčku by se měla odvíjet právě od konkrétní krevní skupiny určitého člověka. Typický je zejména antigen nacházející se v dané krevní skupině. V důsledku nesprávného stravování organismus na jídlo reaguje špatně a trávení není optimální. Podívejme se tedy na stravování jednotlivých krevních skupin.

Krevní skupina A

Jedná se o krevní skupina náležející zemědělcům. Jde tedy o lidi, kteří by měli do svého jídelníčku zařazovat hlavně produkty rostlinného původu. Optimální je tedy omezení masa, uzenin, vajec a jakýchkoli produktů, které pocházející ze zvířat. Minimální žaludeční kyselost má za důsledek nevhodné trávení masa a výrobků z něj. Lidé mající tuto krevní skupinu jsou bohužel náchylní k diabetu a některým dalším chorobám. Mezi povolené potraviny patří:

–          produkty moře,

–          drůbeží maso,

–          kysané mléčné výrobky,

–          zelenina všeho druhu,

–          luštěniny,

–          ovoce,

–          minimum červeného vína,

–          koření.

Krevní skupina B

U této krevní skupiny dochází ke zpomalení metabolismu v důsledku reagování na lepek. Ideální je vybírat ovesné, případně špaldové pečivo. Standardnímu pšeničnému se raději vyhněte. Vyvarovat se vyplatí i sójovým produktům. K hubnutí se dostanete za pomocí konzumace listové zeleniny, masa, vajec a nízkotučných produktů. Mezi povolené potraviny se řadí:

–          krůtí a králičí maso,

–          ryby, především losos a treska,

–          olivový olej,

–          ovesné výrobky,

–          rýže a špalda,

–          brambory,

–          zelí, houby,

–          veškeré ovoce.

Krevní skupina AB

Jestliže máte tuto krevní skupinu, vyplatí se konzumovat mořské plody, tofu a mléčné výrobky. Důležitou součástí jídelníčku musí být také mořské řasy, zelenina, ananas a tofu. Pozor si dejte na červené maso, kukuřici a pšeničné výrobky. Povolenými potravinami u skupiny AB jsou:

–          králičí, jehněčí a skopové maso,

–          mořské plody,

–          arašídy,

–          vejce,

–          olivový olej,

–          rýže, zelenina,

–          mořská sůl,

–          voda s citronem.

Krevní skupina 0

Metabolismus těchto lidí má bohužel sklony ke zpomalení metabolismu a poruchám štítné žlázy. Přibírat budete hlavně při konzumaci produktů obsahujících lepek. Omezte ve svém jídelníčku chléb, luštěniny a vejce. Povolené potraviny u skupiny 0 jsou zejména:

–          kuřecí, krůtí maso,

–          olivový olej,

–          ryby – makrely, sledě, tresky,

–          semínka z dýně,

–          kozí sýry,

–          rajčata,

–          vlašské ořechy,

–          hovězí maso.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *