Masivní obývací stěna

Masivní dřevo: Materiál, který je optimální pro zdravé bydlení

Uvažujete o tom, jak by vaše domácnost měla vypadat, abyste žili v co možná nejzdravějším prostředí? Pokud ano, měli byste vsadit na ty správné materiály, jež jsou čistě přírodní a přinesou také potřebný neotřelý design. Naším tipem je klasické masivní dřevo. Právě ono nabízí spousty vlastností, jež dokážete ocenit. Pokusme se na veškeré tyto pozitivní vlastnosti poukázat. Společně se přesvědčíme o tom, že je jich hned několik.

Bytelný, ale ne nebezpečný materiál

Jestliže si pořídíte třeba knihovny z masivu, můžete si být jistí tím, že dokážou vydržet na svém místě. Budou totiž bytelné a nějakým jemným mechanickým působením se nepřevrhnou. Když už dojde k pádu například stolu nebo nějaké drobné skříňky, pak se neroztříští jako sklo, anebo nedojde k tomu, že by poškodila podlahu jako kov. Masivní dřevo je tedy z hlediska bezpečnosti optimální volbou na rozdíl například od zmiňovaného skla.

Knihovna z masivuZdroj obrázku: masiv-prodej.cz

Zapomeňte na lepidla a toxické látky

Jestliže mát doma nábytek z dřevotřísky, s největší pravděpodobností jsou jeho součásti spojeny prostřednictvím nějakého syntetického materiálu. Většinou se jedná o lepidla, která prostě a jednoduše tyto komponenty spojují. Stejně tak i povrchová vrstva se lepí k povrchu samotné dřevotřísky. Při změnách teplot se z takovéhoto materiálu mohou uvolňovat ftaláty a jiné látky, jež nejsou k lidskému organismu nijak výrazně přátelské.

Z masivu můžete mít cokoli

Jestliže zvolíte pro skříně, stoly nebo knihovny masiv, můžete si být jisti, že vaše volba bude dobrá. Právě z masivního dřeva není problém vyrobit prakticky cokoli, na co si vzpomenete. Výjimkou nejsou ani velké šatní skříně, případně jiný nábytek. Vzhledově také masiv nijak nezklame. Naopak, vypadá nadčasově a jeho půvab oceníte v jakémkoli interiéru.

Zdroj náhledového obrázku: masiv-prodej.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *