Léčivá infrasauna: Podmínkou jsou kvalitní zářiče

Infrasauna = odpočinek, při kterém uděláte něco pro své zdraví. Tuhle rovnici zná v posledních letech stále víc lidí. Ne každý ovšem ví, že neplatí stoprocentně. Záleží totiž na tom, jaké máte v infrasauně zářiče.

kvalitními zářiči pouhou relaxací v infrasauně nebo infrakabině uděláte pro své zdraví víc, než byste možná čekali. Dokáží vás totiž prohřát zvenku i zevnitř, a proto mají lepší zdravotní účinky než běžná sauna.

obr_01

Uleví od bolesti

Je prokázané, že teplo snižuje práh bolesti ve volných nervových zakončeních a periferních nervech. Díky tomu infrasauna pomůže například od bolesti. A to třeba i od bolesti zubů způsobené obnaženými nervy.

Snižuje hladinu cholesterolu

Saunováním v infrasauně snížíte i množství tuku a cukru v krvi. Zhruba 15 až 20 % potu v infrasauně totiž tvoří právě tuk, cholesterol, cukr nebo například těžké kovy. Je to 5x víc než v klasické sauně.

Ideální na onemocnění kůže

Celulitida, poranění kůže, ekzémy a další kožní onemocnění. S tím vším vám dokáže infrasauna pomoci. V kvalitní infrasauně nebo infrakabině prohřejete několik vrstev kůže. Zlepší se tak její prokrvení, odbourají se tukové buňky a kůže je pružnější a pevnější.

obr_02

Pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních

Lékařské výzkumy také prokázaly, že infrazáření pomáhá lidem, kteří mají problémy s tlakem. Pravidelné saunování v infrasauně navíc posiluje celý kardiovaskulární systém.

Posiluje imunitu

Stejně jako klasická sauna také infrasauna posiluje imunitu. Zvýšení teploty organismu totiž usmrcuje viry. V infrasauně navíc vypotíte 2x až 3x víc škodlivých látek než v klasické sauně.

Zdravotní účinky: záleží na typu záření

Kromě toho infrasauna pomáhá i při léčbě svalů, kloubů nebo třeba křečových žil. Platí to ale jen v případě, že máte kvalitní zářiče. Existují totiž 3 druhy infrazáření:

  • Krátkovlnné (IR-A)
  • Středněvlnné (IR-B)
  • Dlouhovlnné (IR-C)

Většina zářičů přitom pracuje jen se středněvlnným a dlouhovlnným zářením.  Jenže to neproniká dostatečně hluboko do kůže a proto nemá tak velké léčivé účinky.

Infrasauna3

Nejlepší záření: infrahalogenové lampy

Opravdu dobré zdravotní účinky tak mají jen sauny s infrahalogenovými lampami Vitae, jaké najdete například v saunách Grand Vitae od české firmy Saunasystem. Infrahalogenové lampy jako jediné pokrývají celé spektrum záření.

Proto se při výběru infrasauny nezapomeňte zaměřit právě na zářiče. Jedině s těmi kvalitními bude vaše infrasauna opravdu léčivá.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *