Pečivo
02/12/2016
Kategorie: Diety, Novinky

Kyselina močová v krvi: Dieta, jídelníček

O kyselině močové již byla v souvislosti s dnou řeč v minulém článku. I proto není od věci kvalitní dieta při zvýšené kyselině močové. Právě na ni se pokusíme zaměřit v následujících řádcích. Dietní režim může být velmi různorodý. My se přímo zaměříme na druhy potravin, jež jsou nejčastěji součástí jídelníčku mnohých z nás. Určitě není od věci znát možnosti konzumace těchto potravin, jelikož jen tak budete přesně vědět, co jít a čemu se naopak vyvarovat.

Maso je třeba vynechat

Milujete maso a rádi si ho dopřejete plnými doušky? Pak pro vás máme velmi špatnou zprávu. Maso se prakticky vůbec nedoporučuje. Existují samozřejmě i výjimky, mezi které se řadí zejména mořské ryby. Jedná se především o ty velké, jako je losos. V omezeném množství lze konzumovat i některé druhy mas, jako jsou libové hovězí nebo sladkovodní ryby bez kůže. Zapomenout nelze ani na vařenou šunku v minimálním množství a minimálním obsahem soli. Naprosto nevhodné jsou jakékoli vnitřnosti, konzervované maso, vývary anebo grilované pokrmy.

I zelenina nemusí být ok

Jestliže milujte čerstvou zeleninu, pak si ji můžete dopřávat takřka plnými doušky. Určitě byste se ovšem měli vyvarovat některých druhů, mezi které se řadí hlavně květák a hrášek. Zcela nevhodnými druhy zeleniny jsou česnek, rebarbora, křen, chřest nebo kapusta či houby. Pokud si rádi dopřejete také vejce, můžete. Jen si nechte zajít chuť na žloutek.

Ostatní potraviny

Není od věci myslet také na další potraviny. U pečiva není třeba nijak výrazně redukovat vlastní zvyklosti. Můžete prakticky jakékoli. Nicméně není od věci vyvarovat se častější konzumaci otrub a celozrnného pečiva. Těstoviny, kukuřici a cereálie můžete jíst bez omezení. Vyvarujte se tolik oblíbených čokolád. Nějaký ten dortík si čas od času můžete dát, nicméně spíše je lepší se sladkostem vyhýbat.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *