Rychlá dieta

Která rychlá dieta se vyplatí

Termín rychlá dieta je poměrně oblíbený, a to hlavně z toho důvodu, že spousta lidí chce zhubnout co nejrychleji a s minimální námahou. V tomto ohledu vás již na počátku tohoto článku musíme zklamat. Bez vlastního úsilí to totiž stoprocentně nepůjde a rychlost hubnutí bude také relativní v závislosti na mnoha nejrůznějších faktorech. I přesto se pokusíme nabídnout několik různých diet, které mohou pomoct rychle a efektivně zhubnout. Vy sami si pak můžete vyhodnotit, jaké je opravdu nejúčinnější a rychlá dieta.

Snížení kalorického příjmu

Jestliže za vaši námahu může neustále přejídání se, postačí vám pouhé rychlé snížení příjmu kalorií. Budete-li přijímat zhruba 2000 až 3000 kalorií denně, určitě vám to prospěje. Jestliže snížíte současný příjem o 1000 kalorií, za týden byste měli zaznamenat úbytek o 2 až 3 kilogramy. Pozor ale, aby váš denní příjem neklesl pod hranici 800 až 1200 kalorií.

Dukanova dieta

Můžete se také dát na Dukanovu dietu, která v první fázi povoluje příjem bílkovin a otrub. Mezit budete moci v maximální možné míře příjem sacharidů. Pozor byste ale měli dát na nadměrný příjem živočišných bílkovin. Ostatně o Dukanově dietě se můžete dočíst v tomto článku.

Nápoje na hubnutí

Výbornou volbou může být i rychlá dieta spočívající v pravidelném pití nápojů na hubnutí. Ty musí být ale skutečně kvalitní a musí obsahovat dostatečné množství potřebných minerálů a živin. Pokud nahradíte za den 2 až 3 jídla takovýmto kvalitním nápojem, měli byste se zbavit kilogramů velmi rychle a efektivně.

Hladovku nebrat!

Někteří lidé zejména po Novém roce přestanou jíst. Hladovka je ovšem pro lidský organismus nesmírně nebezpečná. Držet ji můžete zhruba 2 dny při stoprocentním zdravotním stavu. Nějaký ten kilogramu ubude. Projevy hladu jako malátnost, únava a spousta nervozity za to ale nestojí. Riziko jo-jo efektu je navíc vysoké.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. doubb Odpovědět

    Zhubnout 3 kila týdně? To už je za měsíc skoro 12 kg a to je podle tohoto článku skoro nemožné galenus.cz/clanky/vyziva/hubnuti-nejcastejsi-dotazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *