Kruhy pod očima: zbavte se jich vhodnou stravou a spánkem

Kruhy

Tmavé kruhy nejlépe odstraníte tak, že se zaměříte a příčinu, proč vznikly. S tímto běžným problémem se potýkají ženy i muži. Někdy nemusí být jen problémem týkajícím se vzhledu, ale také ukazatelem zdravotního stavu osoby. Někdy kruhy vznikají v důsledku genetických faktorů, jindy jsou výsledkem nedostatečné stravy. Zejména chybějící omega 3 mastné kyseliny, nedostatek železa a vitamínů jsou důvodem tmavých kruhů pod očima.

Kruhy pod očima od obrazovek

Kruhy pod očima mohou vzniknout taky v důsledku nadměrného používání obrazovek mobilních telefonů, počítačů, notebooků a podobně. Samozřejmě také únava a nedostatek spánku jsou důvodem tmavých kruhů pod očima. Nadměrně vystavení slunci bez použití ochranných prostředků, jako jsou opalovací krémy nebo čepice, mohou způsobit vznik tmavých kruhů pod očima. I stres patří mezi důvody vzniku těchto kruhů.

Kruhy pod očima

Foto: Pexels

Zdravá strava a dostatek spánku na kruhy pod očima

Zdravá a vyvážená strava je prospěšná nejenom proti kruhům pod očima, ale také pro dosažení či zachování celkového zdraví. Pokud budete mít všech důležitých živin dostatek, můžete předejít různým zdravotním obtížím. Neméně důležitý je také pitný režim a dostatek spánku. Snažte se strávit co nejméně času před obrazovkami, které jsou též škodlivým faktorem.

Vystavení na slunci způsobuje kruhy pod očima

Slunce vydává UV a infračervené paprsky, kterou obecně poškozují pokožku. Proto je velmi důležité chránit se opalovacími krémy s dobrým faktorem. To platí nejenom pro léto, když je sluneční záření nejintenzivnější, ale také v zimě. Některé denní krémy mohou UV faktor obsahovat. Tím, že budete chránit svou pokožku proti slunečnímu záření, též bojujete proti jejímu předčasnému stárnutí. Pamatujte si, že krém je třeba obnovovat každé tři hodiny.

Krémy na kruhy pod očima

V lékárnách můžete narazit na krémy, které jsou speciálně určené na jemnou oblast pod očima. Jejich výhodou je poměrně velká účinnost, která by ale měla být podpořena správnou stravou. Nevýhodou je pak poměrně vysoká cena.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/how-to-fix-dark-circles-37881/post

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6773941/

Foto: Pexels