Okousané nehty

Kousání nehtů přináší spousty rizik

Koušete si nehty? Možná bude vaše odpověď kladná. Pokud ano, buď tak činíte zcela běžně a přijde vám to relativně normální, nebo se za tento zlozvyk stydíte. V každém případě se jedná o jakousi časovanou bombu, která člověku kromě jakéhosi pocitu uklidnění nepřináší nic moc pozitivního, ba naopak. Mnohdy se dokonce v souvislosti s kousáním nehtů hovoří o nemoci. V čem všem mohou tkvět rizika tohoto nepříjemného zlozvyku? Na to se podíváme podrobněji v následujících řádcích.

Nehty nebudou normálně růst

Jasně, kousání nehtů dokáže poměrně hodně narušit jejich běžný růst. Počítat lze s tím, že se nehty budou postupně deformovat. Tím pádem pak nehty nebudou ozdobou vaší ruky, ale naopak tím, zač se budete spíše stydět.

Spousta malých ranek

Kousání nehtů je typické tím, že se čas od času zatrhne kůže a vytvoří se bolestivý záděr. Jasně, jedná se o zcela běžnou malou ranku, která pouze drobně krvácí, nicméně i jejím prostřednictvím se do organismu může dostat infekce. Bakterie způsobí zánět, který si nepřejete. Tyto bakterie se samozřejmě mohou dostat také do úst.

Potíže žaludečního charakteru

S těmi je bohužel zapotřebí počítat také. Za kouskem našeho nehtu se mohou skrývat velmi nepříjemné bakterie. Komu jste podali ruku? Nač jste sáhli? Otázky, na něž asi jen tak jednoduše neodpovíte. Když se ke všemu ještě přidá epidemie koronaviru, rozhodně se vyplatí zamyslet se nad tím, jestli s kousáním nehtů ihned neskončit. Žaludeční nevolnosti bývají v souvislosti s kousáním nehtů běžné.

Pokřivené zuby

Častým kousáním bezesporu vyvíjíte tlak na chrup. Zuby se tak mohou pohnout a vybočí ze svého správného směru. Rostou pak nakřivo, a především děti se neobejdou bez rovnátek. Přitom jejich nošení stačí předejít.

Jaké jsou vlastně důvody kousání nehtů?

Obecně lze říct, že různé a není jich málo. Jedná se především o:

  • prožité trauma,
  • stres,
  • nudu,
  • nedostatek vápníku v těle
  • a mnohé jiné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *