Konopí

Konopí vám pomůže omládnout

Pro někoho droga a potěšení, pro jiné může však být konopí lékem a pomocníkem. Tato látka má mnoho pozitivních účinků a pomůže například i s omlazováním tkání. Pojďme se společně podívat na nejdůležitější vlastnosti této rostliny a na způsoby, jak jich nejlépe využít.

Mnoho důležitých vitamínů

Látka THC, která je v rostlině obsažena pomáhá při bolestech nebo například při nechutenství. Další důležitou látkou je však například vitamín E a mnoho minerálů, jako hořčík, zinek, vápník a další. Kosmetické přípravky, které bývají vyrobené z konopí, nepřesahují ve hranici 0,3% obsahu THC. Důležitější látkou je CBD, která obsahuje vitamíny C a E a má antioxidační účinky. Mezi nejznámější produkty z konopí patří pak konopný olej, vyrobený z konopných semínek, a konopné masti.

Kosmetika pro každou pleť

Přípravky z konopí lze využít na všechny typy pletí. Na každou pleť mají regenerační účinky a pomáhají zejména u problematických pletí. Například při výskytu akné, svědění pokožky nebo ekzémů. Konopí hloubkově vyživuje pokožku a revitalizuje ji. Například již zmiňovaný tělový konopný olej zlepší kvalitu pleti, hydratuje ji a neucpává póry. Pomáhá také, jako prevence proti akné. Používat můžete tuto kosmetiku i při řešení některých kožních vad, jako jsou lupénka nebo dermatitida.

Konopný extrakt

Důležité při výběru oleje je vybrat takový, který kromě vylisovaných semen obsahuje i extrakt z celé rostliny. Do těchto tělových olejů může být přidáván i jojobový olej, který má  též výborné účinky na naši pokožku. Jeho největší výhodou je, že je téměř totožný se strukturou a složením kožního mazu a tak zastává jeho funkci. Konopný olej můžete využít i při péči o vaše vlasy. Pomůže vám s podrážděnou pokožkou v této oblasti a zabraňuje také padání vlasů. Pokud jsou vaše vlasy zplihlé a bez lesku, je pak namístě také použít šámpón z konopí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *