Kašel

Kapky na kašel: Jakých chyb se dopouštíme při jejich používání?

Zachvátil vás kašel? Nemilá, ale nikterak neřešitelná situace. Rozhodně se není třeba nijak hroutit, a to ani v případě, že se jedná o kašel vlhký, který je mnohdy poněkud nepříjemnější než ten suchý, o němž jsme psali v minulém článku. My se v následujících řádcích soustředíme především na chyby, které se vztahují k využívání kapek určených pro zmírnění či eliminaci kašle.

Druh kašle v hlavní roli

V první řadě byste si měli uvědomit, jaký druh kašle vás vlastně trápí. Podle toho samozřejmě následně upravíte léčbu. Existují prakticky jen dva. Jedná se o suchý dráždivý kašel. Jestliže jím trpíte, neustále vás něco nutí kašlat. Naopak vlhký kašel je označován jako produktivní, jelikož při něm vznikají hleny, jež je zapotřebí dostat mimo ústní dutinu ven z těla. U suchého kašle se tradičně využívají antitusika. Kašlací reflex je utlumen a člověk neztrácí tolik síly. Pokud ale vykašláváte hleny, na antitusika zapomeňte. Potřebujete expektorancia uvádějící hlen do značně tekutého stavu, v němž může putovat ven. Výbornou volbou je třeba Ambrobene.

Nepodporujte tvorbu hlenů v noci

Někteří lidé si také berou léky určené na tvorbu hlenu při vlhkém kašli před večerem. Setkají se tak s největší pravděpodobností s tím, že nebudou mocí spát. Hleny se začnou rozpouštět, což nutí k neustálému vykašlávání. Optimální je brát tyto léky do nějaké 17. hodiny odpolední, později už ne.

Dostatek tekutin jako základ

Jestliže se opravdu hodláte zbavit vlhkého kašle co možná nejrychleji, myslete na pravidelný pitný režim. Optimální jsou neslazené ovocné čaje. Zapomeňte na mléko, které ještě více zahleňuje. To se ostatně nedoporučuje ani u malých dětí. Hodně zahleňovat dokáže i mateřské mléko. Jak již bylo řečeno, vhodnou volbou je přípravek Ambrobene. Více o něm na http://ambrobene.cz/vlhky-kasel.php.

Zdroj náhledového obrázku: ambrobene.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *