Jaro je skoro tu, naplňte nádobu aktivit pro rodinnou zábavu

Rodina

Překvapte rodinu tím, že vytvoříte box na nápady pro jarní rodinné aktivity. Je to snadný a rychlý způsob jak zjistit, co koho zajímá, a podle toho navrhnout výlety, sporty a jiné. Děti rády pomáhají s tvorbou aktivit, ale je i zábavné vymyslet svoje aktivity, které tam dáte tajně. Nic se nevyrovná překvapené dětské tváři.

Kdo hledá, ten najde

Jakmile se trochu oteplí, osvěžte si den procházkou. Zkombinujte klasickou cestu s novou, kdy budou děti hádat, kudy se půjde a aby jim cesta rychleji uplynula, zazpívejte si nebo hrajte hry během chůze. Pokud máte doma krokoměry, nezapomeňte je. Děti pak mohou soutěžit v počtu kroků.

Není nic lepšího, než rodinné hry

Je tolik her, i když třeba z vašeho dětství, pořád to jsou kvalitní hry, které zabaví celou rodinu. Do nádobky či boxu je vepište jednotlivě nebo je uveďte jako turnaj v rodinné hře. Určitě máte dobré styky se sousedy nebo pozvěte ostatní příbuzné a zorganizujte kopanou v parku nebo noční pochod s baterkou.

Kola a kolečka

Oprašte ve sklepě jízdní kola, skateboardy či brusle a vezměte je ven se vyvětrat. Tříkolky, koloběžky nebo kočárky. V neposlední řadě jsou i veřejná kluziště.

Nad vodou či pod vodou

Jaro přináší oblevu a možnost se vyblbnout ve vodě. Je jedno jestli pojedete do bazénu nebo sjíždět řeku v člunech. Do nádoby se hodí prostě napsat lovení ryb, nebo s menšími dětmi jděte na procházku po dešti, ať se mohou vyráchat v kalužích. Pozor ale na potoky, které se dají brodit nebo přeskakovat. Tady už musíte zvážit věk dítěte.

Kempy

Domluvte si týdenní pobyt v táboře nebo kempu, kde nabízí aktivity typu lezení po stromech na lanech nebo minigolf a bowling. K zahození nejsou ani akce, kdy se sejdete i se vzdálenými příbuznými nebo kamarády a přihlásíte se do fotbalového turnaje. S dětmi si zahrajte stolní tenis, házejte si míčkem, prostě buďte s nimi a rozvíjejte jejich zájem o sport a dění kolem nich. S mobilem v ruce si užijí zbytek života!

Zdroj info: https://www.verywellfamily.com/spring-activities-for-family-fun-3955377

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.