magnesium

Jaké jeví nedostatek hořčíku příznaky

Na otázku, jak se projevuje nedostatek hořčíku, lze odpovědět poměrně jednoduše, a to tak, že organismus se chová značně nestandardně. Člověku prostě a jednoduše tato látka chybí a tělo si začne stěžovat, a to vcelku hlasitě. Dost už ale obrazných pojmenování a soustřeďme se na konkrétní tělesné partie, v nichž se nedostatek hořčíku projevuje svými specifickými způsoby. Přesně si tedy ukážeme, co se v našem těle bude dít.

Oblast hlavy a mozku

Nedostatek hořčíku v těle se mnohdy projevuje tlakovými bolestmi různých oblastí hlavy. Dostavuje se také celková slabost a v neposlední řadě i další příznaky migrény. Zapomenout bychom neměli ani na přespřílišnou nervozitu konkrétního člověka a také na ztrátu koncentrace. Dostavují se i některé typické příznaky jako vnitřní napětí, pocit ohrožení a strachu nebo depresivní stavy. Ty jsou obzvláště nepříjemné.

Srdce a žilní systém

Typickými příznaky nedostatku hořčíku jsou i bolesti v oblasti za hrudní kostí. Mnohdy je velmi složité rozlišit, jestli nejde ve skutečnosti o angínu pectoris či o infarkt. Celé nepříjemnosti totiž doprovází také zrychlený puls a v neposlední řadě i poruchy srdečního rytmu. Jedná se zkrátka o velké nepříjemnosti, které mohou zachvátit celý oběhový systém.

Svaly také trpí

I svaly jsou určitě nedostatkem hořčíku zasaženy. Bolet vás bude s největší pravděpodobností temeno hlavy a také pocítíte nebývalou ztuhlost v oblasti šíje a právě hlavy. Velmi nepříjemné jsou i křeče šíjového svalstva a postižena bude i mimika obličeje. Zapomenout bychom neměli ani na mravenčení a pocity spojené s tím, že ne příliš dobře fungují končetiny a jejich pohybování se. Nejčastěji dostávají postižení křeče do stehenních a lýtkových svalů. Trpět mohou i prsty, které budou mravenčit. Bolet vás bude také břicho a pocítíte napětí svěračů. Zažívací trakt zkrátka nebude v pohodě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *