MoliCare

Jaké inkontinenční pomůcky zabrání trapasu na veřejnosti

Pokud se u vás nebo u někoho blízkého objevila inkontinence, pravděpodobně musíte velmi rychle řešit co s tím. Inkontinence by vás neměla vyřadit z běžného života, proto ze všeho nejdříve sáhnete po nějakých hygienických pomůckách, které moč zachytí. Ačkoliv se nabízí najít ve skříni menstruační vložky, nemůžeme toto řešení doporučit. Menstruační vložky mají mnohem nižší savost než vložky inkontinenční. Inkontinenční vložky jsou více uzpůsobeny k tomu, aby zachytily rychle tekoucí moč. Moč má na rozdíl od krve menší hustotu a je třeba, aby byla mnohem rychleji odvedena od těla.

Nepodceňte správný výběr

Každá inkontinenční pomůcka musí na těle dobře „sedět“. Při výběru proto postupujte pečlivě, vyplatí se vám to. Jedině správně zvolená pomůcka bude plnit své funkce tak, jak má, budete se s ní cítit komfortně, nebudete muset řešit, zda vám někde na veřejnosti způsobí trapas s pomočeným oblečením a ušetří vám také spousty vynaložených finančních prostředků.

Lehký únik moči

Jedná se o únik několika málo kapek moči. I to je však potřeba řešit. Postačí vám k tomu inkontinenční vložky. Jedině ty vás ochrání před mokrými zažloutlými fleky na oblečení. Jak jistě všichni víme, moč s sebou přináší nelibý zápach. I s tím si vložky poradí. Jsou k tomu uzpůsobené. Existuje velké množství různých druhů inkontinenčních vložek. Jaký je mezi nimi rozdíl? Rozlišujeme vložky pro ženy a vložky pro muže. Mají jiný tvar, a to takový, aby se maximálně přizpůsobily pohlaví, pro které jsou určené. Kromě rozdílných rozměrů jsou každé vložky označeny číslem savosti. Toto číslo vyjadřuje absorpční schopnost pomůcky. To, jakou savost potřebujete, vám může sdělit lékař po vyšetření nebo si sami vyzkoušíte, které vložky vám vyhovují a se kterými se cítíte bezpečně.

TenaMen

Zdroj obrázku: dentimedshop.cz

Střední až těžký únik moči

Při tomto nežádoucím úniku moči budete muset vybrat „silnější“ pomůcky, tedy výrobky s větší savostí. Patří mezi ně plenkové kalhotky, případně také vložné pleny. Pokud jste aktivní, chodíte do práce, věnujete se svým koníčkům a rádi trávíte čas s přáteli, navlékací plenkové kalhotky obléknete jako klasické spodní prádlo. Bude to pro vás pohodlné řešení. Po použití lze kalhotky jednoduše svléknout nebo roztrhnout po straně a vyměnit za nové.

Jestliže jste odkázáni ležet, případně potřebujete kalhotky na noc, vybírejte z plenkových kalhotek zalepovacích. Tyto kalhotky vypadají jako dětská papírová plenka. Při jejich oblékání je vhodná asistence druhé osoby. Mají po stranách lepítka se suchým zipem, která je možné opakovaně otevírat a zase zalepovat. Plenkové kalhotky zalepovací však mají z vnější strany indikační proužek, který slouží ošetřujícímu personáluke kontrole naplněnosti močí bez nutnosti plenu „otevírat“. Indikační proužek změní svoji barvu.

Ačkoliv jsou oba druhy kalhotek popsány velikostmi small, medium, large atd., nejedná se o konfekční velikosti. Plenkové kalhotky vždy vybírejte podle obvodu svých boků. Jedině tak zachytí moč spolehlivě. V žádném případě nedoporučujeme kupovat kalhotky „raději o číslo větší“ v domnění, že pomůcka zachytí více moči. Není tomu tak, pokud budou kalhotky volné, hrozí riziko protečení po stranách.

Nechte si poradit

Než se vám podaří inkontinenci „ukočírovat“, budete inkontinenční pomůcky používat pravidelně. Dbejte tedy na jejich správný výběr, abyste se s nimi cítili maximálně bezpečně. Pokud si stále nejste jisti správnou volbou pomůcky, neváhejte se zeptat odborníků.

Zdroj náhledového obrázku: dentimedshop.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *