Zdravá snídaně

Jaká by měla být zdravá snídaně

V mnohých magazínech o zdraví, anebo časopisech týkajících se zdravé stravy vychází pravidelně články o zdravém stravování. Mnohé z nich se věnují snídani jako jednomu ze základních pokrmů v průběhu dne. Mnohé tvrdí, že právě snídaně je základem celého jídelníčku. Obecně vzato, měla by představovat celkem 20 % celého denního energetického příjmu. V ideálním případě musí strava na snídani dodat člověku dostatek sacharidů, tuků i bílkovin. Správné stravování je třeba dodržovat celý den, nicméně my se zaměříme právě na snídani.

Hlavní důvody proč snídat

Mnozí lidé mají jakýsi zlozvyk v podobě absence snídaně již zažitý od mládí. Většinou vstanou, rychle na sebe hodí nějaké oblečení a alou do práce. Snídaně v tomto malém harmonogramu prostě a jednoduše nemá své stálé místo. Snídat by se přitom mělo nejpozději do jedné hodiny od probuzení. Udělejte si proto i v zaměstnání po svém příchodu malý rituál, jehož nosným bodem se stane snídaně. Takový snídaňový rituál vás nemusí stát nijakou horentní porci času.

Měňte své zvyklosti

Nikde není psáno, že snídaně musí být každý den totožná. Dopřát si můžete prakticky cokoli. Vaše tělo ráno startuj a dokáže energii spalovat mnohem efektivněji, než je tomu v odpoledních a pozdních nočních hodinách. Výbornou volbou pro ranní snídani jsou cereálie neobsahující příliš mnoho tuků. Naopak jsou bohaté na vlákninu. Výbornou volbou jsou i semínka, ořechy a jiné plody. Když se vše doplní dostatkem ovoce, není co řešit.

Několik tipů na zdravou snídani

Domácí müsli s jogurtem či mlékem

Naprosto jednoduše si namixujete vlastní směs oříšků, rozinek, kukuřičných lupínků, ovesných vloček a sušeného ovoce. Vše budete mít bez přidaného cukru a tak tuku. Cenové vás to vyjde ještě mnohem levněji než předem připravené směsi.

Míchané vejce

I míchaná vejce mohou právem patřit do zdravého jídelníčku. Použijete-li na jejich přípravu minimum oleje a vyhnete-li se slanině. Jako doplněk bohatě postačí celozrnný chléb nebo jiné pečivo.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *