Jak zvýšit hladinu testosteronu

Vejce

Máte nedostatek testosteronu a snažíte se přijít na to jak zvýšit hladinu testosteronu? Pokud ano, jste na správném místě. Pokusíme se totiž uvést hned několik potravin, které by vás jím měly doslova napumpovat. Mnohdy má spousta mužů velkou touhu po svalech, shození přebytečných kilogramů a vylepšení sexuální touhy. Podívejme se tedy na tyto potraviny podrobně.

Zdravý cholesterol z vajíček

Zvýšení hladiny testosteronu je s vajíčky velmi jednoduché. Stačí se pouze podívat na kuřata, která jsou plná vitality a mají obrovské množství energie. Vejce je skvělou ingrediencí, která pomáhá při tvorbě testosteronu. Pokud si dáte dvě žati vejce za den, nic tím nezkazíte. Klidně si můžete dát i kuřecí prsa, která jsou plná důležitých proteinů.

Bílé jogurty

Výborné jsou i bílé jogurty, ze kterých načerpáte nejen spousty proteinů, ale také tuky a pro tělo potřebný zinek. Tuky pomohou k výrobě testosteronu a zinek zabrání tomu, že by se mohl proměnit na estrogen, který nepotřebujete. Ostatně mnohé studie prokázaly i to, že muži mající v těle menší množství zinku, nedisponují dostatkem spermií. Optimální denní dávkou je maximálně 400 ml bílého jogurtu. Větší množství může spíše uškodit. I proto se vyplatí si jogurt na každý den vyšetřit.

Brokolice a česnek

Pokud si budete dopřávat pravidelně brokolici, určitě se dopracujete ke snížení hladiny estrogenu v krvi a naopak k posílení množství testosteronu. Se sýrovou omáčkou chutná květák nebo brokolice naprosto skvěle. Tvorbu testosteronu podporuje i alicin, který je obsažen v česneku. Pokud dojde k povaření česneku, nebude tolik zapáchat. Francouzi pro eliminaci zápachu jí po hlavním pokrmu petržel. Možností je zkrátka hned několik. Česnek je skvělý služebník. Volit byste ale měli ten český, který je skutečně kvalitní.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.