Padání vlasů

Jak zastavit padání vlasů co nejrychleji

Padání vlasů dnes trápí velké množství lidí. Není se čemu divit, jelikož důvodů najdeme hned několik. Klasiku představují genetické informace. Dědičné faktory ale nejsou v žádném případě jediné. Vše může být dáno i hormonálně, kdy je v lidském těle nedostatek nebo naopak přebytek konkrétního hormonu. Nejčastější příčinou padání vlasů je bohužel nevhodná životospráva a péče o vlasový porost. Pokusme se tedy podrobně podívat na to jak zastavit padání vlasů.

Dostatek vitamínů jako základ

Velmi důležitý je pro lidský organismus všeobecně dostatečný příjem vitamínů a jiných prospěšných látek. Ovoce, zelenina a vyvážená strava by měly být součástí jídelníčku v průběhu celého roku. Ve stravě najdete klíč k záchraně svého vlasového porostu. Důležitý je nepochybně i pravidelný pitný režim. Vypít byste měli minimálně litr a půl vody za den. Dojde tak k vyplavení toxinů a jiných nebezpečných látek z organismu ven. Optimální je pít čistou vodu.

Spánek a hlavně bez kofeinu

Je to možná k nevíře, ale odpovědí na otázku jak zastavit nadměrné padání vlasů může být i dostatečné množství spánku. Tělo jej prostě a jednoduše potřebuje. Vyhněte se i nadměrnému konzumování kofeinu. Problém bývá často i v šampónech a přípravcích, které obsahují tuto látku. I tyto prostředky je třeba užívat s rozmyslem, jelikož většinou vedu spíše k dehydrataci pokožky než k čemukoli jinému.

Poznejte lépe svoje vlasy

Spousta lidí nakupuje hlavně podle reklamy. Je to škoda, jelikož se spíše do mnohých prostředků vyplatí investovat na základě znalosti své vlastní pokožky a vlasů vůbec. Měli byste vědět, jestli jsou vaše vlasy suché, mastné anebo naopak poddajné a jemné. Optimální je objednání se k vlasovému specialistovi, který vám dokáže doporučit i konkrétní přípravky určené proti padání vlasů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *