Jak vyrobit domácí ovocné šťávy i další dobroty pomocí kuchyňského robota?

Kuchyňský robot

Lidé dnes mívají vzhledem k velkému pracovnímu vytížení stále méně času na přípravu domácích pokrmů. Kdo se nechce doma odbývat, měl by si do kuchyně koupit vhodné vybavení, třeba ve formě moderního kuchyňského robota, potažmo food processoru. S jejich pomocí se dá připravit třeba i chutná ovocná šťáva.

Jak na domácí ovocnou šťávu?

Běžné ovocné džusy, které se dnes dají pořídit na každém rohu, obvykle nestojí za nic. Obsahují totiž velké množství cukrů a různých konzervantů, tedy látek, které našemu organismu nedělají příliš dobře.

Proto je mnohem lepší si dělat džusy doma svépomocí. Toho lze do jisté míry dosáhnout i klasickým ručním odšťavňovačem. S ním však nedokážeme vymáčknout z ovoce maximum možného, a navíc jde o docela pracnou záležitost.

Proto je lepší si k tomuto účelu pořídit speciálního kuchyňského robota s adekvátním nástavcem. S jeho pomocí není problém mít každý den čerstvou ovocnou šťávu.

Kdo si chce místo šťávy pochutnávat například na smoothie, měl by investovat své peníze i do food processoru. Kvalitní kousky dokáží dohladka rozmixovat ovoce i zeleninu. Food processor se používá také pro bleskové krájení.

Co ještě kuchyňský robot umí?

Kuchyňský robot rozhodně dokáže mnohem víc, než jen ovocnou šťávu. Umí efektivně promíchávat sypké i tekuté složky. Také zvládne například skvěle šlehat. Lidé mající v oblibě domácí pečivo či pečené dezerty by rozhodně měli mít takovýto přístroj doma. A jak vybrat kuchyňský robot?

Hodně záleží hlavně na funkcích, které člověk potřebuje. Robot totiž zvládne spoustu věcí, třeba i vyrábět domácí těstoviny. Je však potřeba se nad každou funkcí zamyslet, jelikož čím víc toho robot umí, tím je dražší.

Důležitý je i výkon. Levnější modely ho nemají kdovíjak velký, a proto často mívají potíže se zpracováním tužších těst.

Náhledové foto: kenwoodworld.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.