Jak vybírat koktejly na hubnutí

Spousta lidí se snaží zhubnout za pomocí nákupu nejrůznějších koktejlů. Právě ony totiž mají ve zdravém a energeticky úsporném slova smyslu nahrazovat plnohodnotnou stravu. Kvalitní koktejly to zcela jistě zvládnou, nicméně je třeba je vybírat podle předem stanovených přísných kritérií. Na trhu se totiž nachází spousta takových, které fungují spíše jako placebo než cokoli jiného. Jak tedy na výběr toho správného koktejlu určeného na hubnutí?

Pít koktejl určitě nestačí

Mnozí lidé si myslí, že stačí pouze vypít několikrát za den konkrétní koktejl na hubnutí a kilogramy půjdou dolů automaticky. Opak je přitom pravdou. Pokud budete žít standardně a pouze přidáte koktejly, s největší pravděpodobností půjdete s kilogramy nahoru. Než si začnete vybírat přesnou značku koktejlu, měli byste si přečíst recenze na koktejly, které jsou jednak v odborných časopisech a jednak na internetu. Optimální jsou pochopitelně netendenční recenze nesloužící dané firmě jako marketingový nástroj.

Podle čeho vybírat?

Kritéria výběru koktejlu spočívají především v tom, že budete znát konkrétní složení výrobku. To musí být uvedeno na zadní straně anebo někde jinde na etiketě. Určitě nesmí jít o nějaký dietní nápoj, který by byl ochuzen o pro organismus potřebné živiny. Pozor byste měli dát i na proteinový nápoj se vším všudy, jenž slouží doslova jako energetický gejzír. Obsahovat by koktejl měl dostatečné množství bílkovin, které dokážou člověka dostatečně zasytit. Naopak množství sacharidů by mělo být minimální. Zapomenout bychom neměli ani na vlákninu, jež v koktejlu nesmí v žádném případě chybět.

Nevěřte reklamě

Marketingová lobby mnohých firem jsou opravdu velká a vaše rozhodování nesmí být tendenční. Koktejly určitě nenahrazujte běžnou stravu! Nahradit je možné pouze jedno jediné jídlo denně, jímž by měla být optimálně večeře. Pokud chcete mít jistotu a hubnout za pomocí koktejlů, jednoduše se svěřte odborníkovi.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *